Kulomiotka Lucyna mistrzynią Europy

Jeleniogórska lekkoatletka Lucyna Kornobys znów na podwójnym podium. W rozegranych we włoskim Grosseto mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych (10 – 16 czerwca), zawodniczka z nominacją na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro zdobyła złoty krążek w pchnięciu kulą. Wynik 8,33 metrów jest rekordem życiowym Lucyny, która nie kryła z tego faktu zadowolenia. Wicemistrzyni uzyskała zaledwie 6,81 m, trzecia kulomiotka Europy 6,78 m.

Oszczepem jeleniogórzanka rzuciła na odległość 16,88 m, co dało jej brązowy medal. W ocenie zawodniczki w tej konkurencji musi jeszcze sporo poprawić technicznym treningiem, gdyż do olimpiady w Brazylii coraz bliżej.

W ME reprezentacja polskich lekkoatletów wywalczyła 50 krążków, w tym 22 złote i 11 srebrnych i w klasyfikacji medalowej zajęła trzecie miejsce za narodowymi ekipami Rosji i Wielkiej Brytanii.