Liderzy ograli KS i Olimpię

Najlepsze trzecioligowe drużyny w grupach A i B ze Złotoryi i Ząbkowic Śl. w rewanżowych meczach pewnie zwyciężyły siatkarzy z Jeleniej Góry i Kowar. Męski zespół KS – u uległ 1:3 ekipie KKS Ren – Bud. Wiceliderzy z Olimpii wynikiem 0:3 zakończyli hitową potyczkę sezonu z niepokonanym ZTS – em.

Mecz w hali zabobrzańskiej „Jedenastki” zaczął się sensacyjnie. Po zaciętej walce jeleniogórzanie wygrali pierwszego seta 30:28. Potem było już gorzej. Kolejne dwie odsłony goście ze Złotoryi zakończyli rezultatem 25;15, czwartego seta 25:16. W pierwszym meczu lider zwyciężył 3:0. Zaległe spotkanie KS – u JG z MKS – em Pogoń Góra z 11. kolejki zostanie rozegrane za tydzień. W 12. meczach KKS Ren – Bud zdobył 31 punktów, w setach 34:8. Dorobek zawodników KS – u to 5 pkt., w setach 9:30.

Nie zanotowano niespodzianki w Ząbkowicach Śl. Faworyzowani gospodarze dali popis skutecznej gry. Początkowego seta wygrali 25:16, trzeciego 25:13. Kowarscy siatkarze podjęli walkę tylko w drugim starciu 25:22. Zespół MKS - u Olimpii nadal na drugiej pozycji w tabeli – 26 pkt., w setach 30:14.