Lotnik lepszy w derbach

Lotnik Jeżów Sudecki wygrał dziś 3:0 (1:0) z Piastem Dziwiszów w meczu klasy okręgowej. Gole strzelili: samobójczą Antoni Podobiński w 19 minucie oraz Maciej Suchanecki w 87 i Jacek Hobgarski w 88 minucie. Na początku drugiej połowy czerwoną kartkę za krytykę decyzji sędziego, okraszoną przekleństwem, zobaczył doświadczony gracz Piasta Daniel Duraj. Przebywał na boisku zaledwie cztery minuty.

Piast początkowo starał się grać bardzo agresywnie, by nie pozwalać gospodarzom na swobodne rozgrywanie piłki na ich połowie. Lotnik czasem jednak przedostawał się pod bramkę rywali i stwarzał sobie okazje do zdobycia bramek. Po jednej z takich akcji gospodarze egzekwowali rzut rożny. Piłka po dośrodkowaniu odbiła się od Antoniego Podobińskiego z Piasta i wpadła do bramki.

Obraz meczu nie uległ dużej zmianie, sporo było walki w środku pola. Goście po pół godzinie gry nie mieli już sił na tak atakowanie piłkarzy z Jeżowa na całym boisku.

Po przerwie trener Piasta Marek Herzberg wprowadził do gry Daniela Duraja, który zaczął i skończył bardzo niefortunnie, bo od czerwonej kartki za krytykę sędziego, gdy ten podyktował rzut wolny dla Lotnika po wątpliwym faulu na graczu tego zespołu.

Jeżowianie w przewadze liczebnej dochodzili do świetnych pozycji strzeleckich, ale długo nie potrafili ich wykorzystać. Dopiero w końcówce, gdy Piast ruszył do przodu i odkrył się, miejscowi po składnych kontrach wbili jeszcze dwa gole.

W sumie mecz – starcie dwóch drużyn z gminy Jeżów Sudecki, nie był zły, ale nie był też porywającym widowiskiem.