Lucyna Kornobys multimedalistką MP

Jeleniogórzanka Lucyna Kornobys, która za trzy miesiące w Katarze rozpocznie rywalizację w mistrzostwach świata w lekkiej atletyce, potwierdziła wysoką formę w krajowym czempionacie osób niepełnosprawnych. Na zielonogórskim stadionie zawodniczka w barwach Startu Wrocław zdobyła trzy złote medale i zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet w ogólnej klasyfikacji konkurencji technicznych.

- Jestem zadowolona ze swoich startów, wyniki nie są złe, są takie same jak w mistrzostwach Europy 2014 i zostaną wpisane do rankingu IPC – mówi Lucyna Kornobys. - Wywalczyłam miejsce na najwyższym podium w rzucie oszczepem – 16,38 metrów, w pchnięciu kulą – 7,53 m i w rzucie dyskiem – 20,23 m.

W mistrzostwach Polski z udziałem dwustu sportowców nie zabrakło lekkoatletów niepełnosprawnych ruchowo i niewidomych z Klubu Sportowo – Rehabilitacyjnego Start – Simet Jelenia Góra. W grupie porażeń mózgowych F/33 (pozycja siedząca), Łukasz Wolski zdobył srebrny medal w rzucie oszczepem i brązowy w pchnięciu kulą. w pozycji siedzącej wygrał 23 – letni Łukasz Wolski. W konkurencji zawodników grupy F/34 dwukrotnie piąte miejsce w rzucie dyskiem i w rzucie oszczepem zajął 21 - letni Kamil Przystajko. Wymienioną dwójką, która trenuje dopiero trzy lata opiekuje się Wiktor Żuryński.

Niepełnosprawnych sportowców ze Startu – Simetu wspierają Przedsiębiorstwo Simet S.A. (wykonało dla zawodników specjalne nowe siedzisko do rzutów) i Sandra SPA Karpacz (odnowa biologiczna).