Lwówek wyrzuca sublokatora. A sublokator, to… starostwo

Władze gminy Lwówek mają dość sąsiedztwa urzędników powiatu w gminnym budynku. Wypowiedziały umowę najmu i oczekują, że starosta wraz ze swoimi ludźmi wyprowadzi się do końca lipca.

Kłopotliwe dziś sąsiedztwo, to efekt starań gminy Lwówek o utworzenie w tym mieście powiatu. Desperacko szukano wtedy budynku, w którym mogliby urzędować pracownicy starostwa. Ostatecznie ówczesny burmistrz H. Modelski i rada zgodzili się oddać na potrzeby nowej struktury administracyjnej część budynku urzędu gminy. Umowa była więcej niż korzystna – przewidywała wynajem bezterminowy i bezpłatny. Do dziś starostwo płaci tylko za media i bieżące utrzymanie wykorzystywanej części budynku.

Władze gminy doszły jednak do wniosku, że nie mogą tego dłużej tolerować. Przede wszystkim dlatego, że mają własne potrzeby lokalowe, a aktualnie posiadające niewiele kompetencji starostwo zajmuje większą część powierzchni urzędu. Urzędnicy gminni pracują w ciasnocie, czego nie da się powiedzieć o urzędnikach powiatowych. Gmina chciałaby też przenieść tu MGOPS, którego pracownicy mają jeszcze gorsze warunki lokalowe.

Starostwo nie zamierza się jednak wyprowadzać bez walki. Wychodzi z założenia, że gmina nie miała prawa wypowiedzieć umowy. Tego stanowiska będzie bronić, w razie potrzeby także w sądzie. To poniekąd konieczność, bo w Lwówku nie ma dobrej lokalizacji na przeprowadzkę urzędu. Do tego każdy miesiąc zwłoki, zanim nastąpi to, co pewnie nieuniknione, to prezent dla fatalnie wyglądającego budżetu powiatowego.       

Komentarze (2)

Gmina ma rację, ale w kontekście zbyt dużej ilości powiatów w Polsce! Zlikwidować co najmniej połowę powiatów łącznie z niektórymi grodzkimi i utworzyć takie które rzeczywiście będą mogły utrzymać powierzone sobie zadania! Np Kotlina Jeleniogórska powinna być jednym powiatem razem z Jelenią Górą i wtedy można by harmonijnie rozwijać dziedziny należące do powiatów! Cóż kiedy wtedy posłowie podlizując się swym wyborcom rozdrobnili Polskę. Województw też jest za dużo, powinno być najwyżej 8 jako samowystarczalne regiony!

se mozesz pisać klika rzadzi .

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.