Mack Goldsbury Quartet w ODK

Mack Goldsbury Quartet w ODK

Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza na Jazzowe środy w ODK: Mack Goldsbury Quartet. Najbliższy koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 19:00 w kawiarni Muza.

El Paso - jedno miasto - cztery osobowości. Mack Goldsbury, Maciej Fortuna, Erik Unsworth, Frank Parker. Niektórzy z nich mieszkają tam od dziecka, inni wprawdzie urodzili się w El Paso, jednak wyjechali na wiele lat, aby po półwieczu powrócić. Inni przybyli w ostatniej dekadzie, w zeszłym roku, może tylko na chwilę… na kilka dni. Połączyła ich wspólna pasja - jazz. Nagrali wyjątkowy album „Live At El Paso”, który bez namysłu zdecydowała się wydać prestiżowa nowojorska wytwórnia Cadence Jazz Records. Cóż takiego kryje się wewnątrz na poły amerykańskiego, na poły meksykańskiego świata, przedzielonego rzeką Rio Grande, po której obydwu stronach, w dwóch całkowicie odmiennych rzeczywistościach, kultury i zwyczaje krzyżują się od stuleci? Na to pytanie odpowiadają językiem improwizacji Artyści, których sztukę przeniknęła magia pustynnego „Słonecznego Miasta” - El Paso.

 

Mack Goldsbury (USA) - urodził się w El Paso w Texasie w 1946 roku. Przez wiele lat mieszkał w Nowym Jorku, gdzie współpracował z tuzami światowego jazzu. Już jako siedemnastolatek był profesjonalnym i rozpoznawalnym muzykiem dzięki potężnemu brzmieniu swego saksofonu i niesamowitej energii w improwizacjach. Brał udział w nagraniu ponad 50 płyt oraz występował na festiwalach jazzowych na całym świecie. Lista muzyków z którymi koncertował i nagrywał jest bardzo długa, są to m.in. John Scofield, Billy Hart, Jimmy Dorsey, Red Garland.

 

Maciej Fortuna (PL) - trębacz, kompozytor, aranżer. Jest doktorem sztuk muzycznych, magistrem prawa, producentem muzycznym, prowadzi wydawnictwo płytowe. Wykłada również na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Współpracuje z największymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej oraz z wieloma artystami ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Ma w swoim dorobku siedem w pełni autorskich płyt. Oprócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi, eksperymentuje też z innymi gatunkami muzycznymi.

 

Erik Unsworth (USA) - wybitny amerykański kontrabasista. Urodził się i wychował w Nowym Jorku i dzięki temu zdobywał pierwsze doświadczenia jako muzyk instrumentalista w tamtejszym środowisku. Podróżował z najróżniejszymi zespołami, big bandami i projektami, swobodnie poruszając się pomiędzy jazzem, muzyką kameralną i symfoniczną. W 2003 roku przeprowadził się do El Paso, gdzie otrzymał stopień profesora na tamtejszej akademii - prowadzi tam klasy gitary basowej oraz kontrabasu na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

 

Frank Parker (USA) - znakomity perkusista i producent muzyczny z Chicago. Jeszcze na studiach stworzył dwa autorskie nagrania: Jazz At the Crossroad (1992) i The Third Degree (1994), z których jedno było nominowane do nagrody Grammy. Współpracował i współpracuje nadal z czołówką światowego jazzu. Koncertował na całym świecie, brał udział w wielu festiwalach jazzowych w Ameryce, Europie i Azji. Jego pomysły łączą w sobie jazz, funk, dance, pop, afro, latin a nawet muzykę elektroniczną.

.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.