„Maj z operą” i „Zakochane dźwięki...”

„Maj z operą” i „Zakochane dźwięki...”

Filharmonia Dolnośląska kontynuuje cykl muzycznych wydarzeń pod hasłem „Maj z operą”, w ramach którego w Jeleniej Górze prezentowane są koncertowe wersje najsłynniejszych dzieł operowych. Już w najbliższy piątek, 9 maja, o godz. 19.00, w sali koncertowej FD zabrzmi „Cyrulik sewilski” Gioacchino Rossiniego. Będzie to pierwsze koncertowe wykonanie tego dzieła w Jeleniej Górze!

Nasi filharmonicy wykonują wielkie operowe kompozycje wspólnie ze śpiewającymi solistami polskich teatrów muzycznych. Te szczególne koncerty przygotowywane są przez znanych dyrygentów, specjalizujących się w takim właśnie repertuarze, z wielkim doświadczeniem w pracy na scenach operowych.

W tym roku, w odstępie dwóch tygodni, w jeleniogórskiej sali koncertowej zabrzmią dwa wielkie dzieła operowe. Najpierw, 9 maja, „Cyrulik sewilski” Gioacchino Rossiniego. 23 maja na tej samej scenie zabrzmi także dobrze znane operowe dzieło Piotra Czajkowskiego „Eugeniusz Oniegin”.

„Cyrulika sewilskiego” w najbliższy piątek jeleniogórska orkiestra symfoniczna grać będzie pod batutą doskonale znanego u nas Tomasza Bugaja, obecnie I Dyrygenta Filharmonii Dolnośląskiej. W latach 2006 – 2008 Tomasz Bugaj był Dyrektorem Muzycznym Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. W dorobku ma też długą współpracę z Warszawską Operą Kameralną, z którą ze sukcesami koncertował w kraju i za granicą.

W rolach śpiewających solistów wystąpią: Rozyna - Elżbieta Wróblewska (mezzosopran), Almaviva - Sylwester Smulczyński (tenor), Figaro - Robert Szpręgiel (baryton), Don Basilo - Sławomir Jurczak (bas) i Don Bartolo - Andrzej Klimczak (bas).

W tym tygodniu Filharmonia Dolnośląska zaprasza także na kolejny Niedzielny Poranek Muzyczny dla dzieci i rodziców. 11 maja o godz. 10.30 w zabrzmią „Zakochane dźwięki wśród pałaców i ogrodów” w wykonaniu zespołu instrumentów smyczkowych. Koncert poprowadzą Dominika Łukasiewicz i Michał Makowski.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy po trzy dwuosobowe zaproszenia na piątkowy koncert operowy oraz Niedzielny Poranek Muzyczny w jeleniogórskiej filharmonii. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w czwartek, 8 maja, po godz. 12.00. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie egzemplarza „Nowin Jeleniogórskich” z zapowiedzią koncertów. Zapraszamy!  

Komentarze (2)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.