Maja z Langiem szykują imprezę rowerową

Maja z Langiem szykują imprezę rowerową

Mistrzyni świata MTB Maja Włoszczowska nadal będzie promowała Jelenią Górę – potwierdził to dzisiaj prezydent Marcin Zawiła. Wspólnie z Czesławem Langiem zorganizują w mieście w czerwcu imprezę w ramach cyklu Grand Prix MTB. Niestety, nie ma na razie szans na powrót w nasz rejon prestiżowego Tour de Pologne.

- Dzisiaj spotkaliśmy się po raz pierwszy w celu omówienia planów na rok bieżący – mówił prezydent Marcin Zawiła. - Myślimy o kontynuacji przedsięwzięć rowerowych, które miały miejsce w ub. roku.

W dniach 4-5 czerwca odbędzie się w Jeleniej Górze impreza o nazwie „Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB”. To kontynuacja ubiegłorocznej imprezy. W tym roku zorganizuje ją Lang Team. Wyścig będzie zaliczany do cyklu Grand Prix MTB.

- W tym roku planujemy tylko 3 edycje Grand Prix MTB – powiedział Czesław Lang. - W Szczawnie, Nałęczowie i Jeleniej Górze. Tylko trzy, bo chcemy je zrobić na najwyższym światowym poziomie. Po to, by w przyszłości rozegrano tutaj zawody pucharu świata. Chcielibyśmy, żeby tak jak kibice jeżdżą na Małysza do Zakopanego, przyjeżdżali tutaj dla Mai Włoszczowskiej – powiedział Lang.

Sama Maja powiedziała, że jest zadowolona z kontynuacji współpracy z miastem. Zawody odbędą się, tak jak przed rokiem, na Paulinum. - To atrakcyjne miejsce, znajduje się zaledwie kilometr od centrum miasta – powiedziała. - Postaramy się trochę uatrakcyjnić trasę, zrobić kilka widowiskowych odcinków w okolicy startu i mety, by kibice, którzy tam są, zobaczyli kilka ciekawych fragmentów technicznych. Przyszłościowo będziemy rozmawiać z Karkonoskim Parkiem Narodowym, by przenieść imprezę w okolice zamku Chojnik.

 
Niestety, na razie są małe szanse na powrót Tour de Pologne do Jeleniej Góry. - Chcemy wrócić do tego tematu, dzisiaj nie zdążyliśmy o tym porozmawiać – mówi Lang. - Są takie propozycje, by w 2012 roku Tour de Pologne wystartował w Italii. Ten wyścig jest na tyle rozpoznawalny, że zgłaszają się różne państwa, zainteresowane współpracą. W tym roku ranga podniosła się jeszcze bardziej, gdyż od tego roku powstał jeden światowy kalendarz wyścigów i zmienił się sposób punktacji. Dotąd zawodnicy zdobywali punkty i one były naliczane na konto drużyny. Teraz punkty zostają przy zawodniku. Dlatego zawodnicy będą sami chcieli startować w Tour de Pologne, dlatego nie martwimy się o poziom sportowy.

Przyznał jednak, że w przyszłości powrót wyścigu w Karkonosze jest możliwy. - Kiedyś były narzekania, dlaczego znowu ten Karpacz i Karpacz – przyznał Czesław Lang. - Dzisiaj otrzymujemy wiele pytań od kibiców, kiedy wrócimy do Jeleniej Góry i Karpacza. Dlatego niewykluczone, że wrócimy do tych rozmów.

Na koniec Maja Włoszczowska przekazała prezydentowi antyramę z koszulką mistrza świata. W takiej samej Maja będzie ścigała się przez najbliższy sezon. - Ten tytuł mistrza świata to zasługa nie tylko moja, ale wszystkich osób, które mnie wspierały, także jeleniogórzan – powiedziała. W konferencji uczestniczył był kolarz Leszek Piasecki, który zdobył w karierze dwie takie koszulki. - Ona sama jedzie – mówił pół żartem, pół serio.

- Dziękuję, powiesimy ją w widocznym dla mieszkańców miejscu – przyznał M. Zawiła.

.

Maja z Langiem szykują imprezę rowerową
Maja z Langiem szykują imprezę rowerową
Maja z Langiem szykują imprezę rowerową

Komentarze (4)

A co na to radny "Bicykl" i środowisko rowerowe. Wdaje się w żenujący dyskurs na forum.Tak wspaniała Jeleniogórzanka a nie ma wsparcia cyklistów w plebiscycie "Człowieka Roku". Maja jest autentyczna apolityczna. Odnoszę wrażenie, że niektórzy uczestnicy i ich partie, traktują tegoroczny konkurs jak preludium do parlamentarnej kampanii wyborczej. Żenada.

Sorry - Winno być "bezradny" zamiast "radny".

Pani Maju, może warto się przejechać tymi ścieżkami, zanim zacznie się je reklamować. I proszę pomyśleć, że mają one być dostępne dla szerokiej rzeszy rowerzystów, a nie tylko dla osób wysportowanych jak pani.

A czy Prezydentowi Zawile starczy kasy na imprezy rowerowe???? On nie jest doktorem ekonomii, lecz jedynie historykiem sztuki!!! Jak zwykle tylko pajacuje!!! Facet, bierz się do roboty!!!!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.