Marcin Zawiła: „Chcę być kandydatem PO na prezydenta”

Marcin Zawiła: „Chcę być kandydatem PO na prezydenta”

Po Robercie Prystromie i Sylwestrze Urbańskim, poseł Marcin Zawiła jest kolejną osoba, która deklaruje oficjalnie, że chce być kandydatem na prezydenta miasta w nadchodzących wyborach samorządowych.

- Postanowiłem ubiegać się o rekomendację Platformy Obywatelskiej na stanowisko prezydenta. Ale oprócz zgody partii chciałbym mieć też poparcie szerokiej grupy osób i środowisk jeleniogórzan. Myślę, że Platforma będzie miała nie tylko jednego kandydata, ale to dobrze, bo mieszkańcy będą mieli lepszy wybór – dodaje M. Zawiła.

Poseł zapowiedział, że jeśli jednak nie on, tylko inna osoba zdobędzie poparcie partii, on będzie wtedy wspierał tego innego kandydata.

Tymczasem obecny prezydent Marek Obrębalski tradycyjnie wymijająco odpowiada na temat planów wyborczych.

- Termin wyborów nie został jeszcze ogłoszony, więc nie ma o czym mówić – powiedział dzisiaj. - Może będą one w październiku, listopadzie, a może nawet w styczniu.

Zastępca prezydenta Miłosz Sajnog także nie chciał zdradzić, kto wystartuje z ramienia klubu Dolny Śląsk XXI. Ujawnił jedynie, że on sam wkrótce założy własny blog polityczny w internecie.

Komentarze (26)

Marcin Zawiła to sympatyczny gość, ale jego wybór na prezydenta będzie gwarantować lata stagnacji w Jeleniej Górze. Marcin Zawiła sprawdza się świetnie jako szef biblioteki i niech tak zostanie. Miasto potrzebuje świeżej krwi i nowego spojrzenia. Mimo calej sympatii dla pana Zawiły, on już swój czas miał.

No i dobrze Zawia to byl dobry prezydent. Ma moje poparcie! C o do Prystrona to szkoda gadac. Ale chyba nikt sie na niego nie nabierze. Zawila na prezydenta, jak najbardziej!

Kolego, Zawila to dobry gospodarz (patrz na biblioteke). Wlasnie o to chodzi o czym piszesz musi byc fajny aby umiec sie dogadywac z ludzmi i odpowiednio nimi zarzadzac. Na tym polega management, czyli zarzadzanie!!!!

Menedżer powinien umieć skompletować silną i zgraną drużynę. Mam wątpliwości, czy Marcin Zawiła to potrafi. W przeszłości dawał dowód, że lubi skupiać w swoim ręku władzę. Był jednocześnie radnym, prezydentem i posłem.

Co takiego Zawiła zrobił dla Jeleniej Góry???? Oh, poza pracą dla rodzinki w Muzeum!!! Obrębalski to odpowiedzialny facet, solidnie zarządzający miastem!!! Popieram wyłącznie Marka Obrębalskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niech skończy się kowbojski klan z Czernow, Papajem i innymi sługusami!!!!!

Jasne, w demokracji każdy ma prawo mieć swoje sympatie i antypatie. Myślę jednak, że decyzja Marcina Zawiły, to to, czego oczekiwaliśmy. Jak najbardziej, znakomity przyszły Gospodarz Jeleniej Góry - "Dusza Czlowiek" z wielkim poczuciem humoru, ale przy tym również odpowiedzialny menadżer i przewidujący polityk. Nie są to słowa czcze, patrz m.in. modernizacja w okolicy Kaczorwa trasy Jelenia Góra - Wrocław, Książnica Karkonoska, Zamek we Wleniu i inne. Panie Marcinie, tak trzymać!!!

Możemy sobie mówić co chcecie, ale za Prezydenta Obrębalskiego Jelenia Góra się rozwija jak nigdy wcześniej. Lizuchy skupieni wokół Western City nie mogą mu tego wybaczyć i ujadają jak wściekłe psy. Pokażcie co potraficie zrobić!!! Panie Prezydencie niech Pan tworzy własny komitet i zostawi to towarzystwo wzajemnej adoracji. Mieszkańcy Pana popierają.

To fart dla Jelonki że Zawiła ma jeszcze siłę i serce do tej odpowiedzialności.Najlepszy kandydat,popieram

Sztabowcy na forach / specjaliści od marketingu politycznego - pusty śmiech. Dzięki Wam wielu ludzi zmieni opinię na temat kandydata - tylko na jaką bua ha ha.

Jakie Miasto tacy Kandydaci! Szkoda że PO nie ma silnego solidnego z jajem Kandydata :pinch:

Marcin Zawiła został posłem po wyborach we wrześniu 1993. Do połowy 1994 był zarówno prezydentem, jak i posłem. Prezydentem przestał być dopiero po zakończeniu kadencji. Zdaje się, że faktycznie nie był radnym, ale o ile dobrze pamiętał, piastował stanowisko prezydenta Euroregionu Nysa.
Piszesz, że "z sukcesami". Z pewnością było nim stawianie na parę młodych osób, jakie teraz by się przydały w Jeleniej Górze, na przykład na Andrzeja Pawluszka.
Co do uczciwości, to oczywiście nie ciągną się za nim afery. Mam jednak wątpliwości, czy jego najbliższe muszą pracować w placówkach publicznych podległych ludziom Platformy Obywatelskiej. Obie panie znalazły tam pracę już podczas bieżącego posłowania pana Marcina.

Dla mnie liczy się tylko Marek Obrębalski, elokwentny, oddany sprawom miasta i mieszkańców, a nie Zawiła, który wszystkie dotychczasowe stanowiska zawdzięcza partyjnym układom i dla swych interesów ułoży się nawet z diabłem. Prezydent ma być dla nas, a nie dla jakiejś partii kanapowej. Tak trzymać Prezydencie Obrębalski!!!!

zadłużenie rośnie

praktycznie nic dla jeleniej nie zrobił oprócz ustawienia siebie i swojej rodzinki hehhehe żałosny gość odradzam serio

Popieram Marcina Zawiłę.

Błagam Was nie porównujcie Zawiły do Obrębalskiego. Zawiłą działał w innych, dużo trudniejszych czasach. A co zrobił Obrębalski? 'Przykleił' się do inwestycji, które i tak by powstały w mieście. Po bardzo nieudolnych rządach pana Kusiaka, nawet małpa dała by radę zrobić to samo co pan Obrębalski. Zawiła to był j jest człowiek z wizją, całym sercem dla miasta.

Zawiła lubi włądzę? Ale ściemniasz. koleś! Jesteś politycznym konkurentem czy też startujesz w wyborach?

:evil: Naiwni,naiwni biedni jeleniogórzanie przecież to z Waszych podatków pensyjki dla urzędasów grubasów, gburasów. Wszystko to blichtr i zmiana warty.Czy Zawiła czy inne gówno to i tak się nic nie zmieni NIE ONI RZĄDZĄ TO TYLKO CICHE,SŁUGUSY TYCH POWYŻEJ.ŻAŁOSNE PRZEDSTAWIENIA NA KTÓRE NIKT MĄDRY NIE CHODZI CZYLI NA WYBORY.WYBORCO, SZKODA TWOICH BUTÓW.tE RYJE KORYTKOWE I TAK DO KORYTA SIĘ DORWIĄ BEZ TWOJEGO GŁOSU ORAZ WYBORCO UDZIAŁU!!!!! KTO MA WŁADZĘ I PIECZĘCIE TEN WYGRYWA- SŁOWA STALINA.

Dziwię się Zawile, niby poseł, dobra pensja, immunitet i spokój a chce wracać do bagna w Jeleniej. Ja bym spie...rzał stąd - szkoda gościa, lepszy Obrebal, bo juz w tym bagnie pływa...

No właśnie, gdy brakuje argumentów, następuje atak personalny. To przykre, że w internecie trudno o dyskusję bez takich "kwiatków": gdy ktoś ma inne zdanie, to pewnie ma w tym osobisty interes. Szkoda gadać.

Mam wrażenie, że panu Zawile brak kompetencji do zarządzania naszym miastem w tak dynamicznym okresie. Najbliższe lata są szansą do wykorzystania - w końcu - potencjału Jeleniej Góry, ale zdoła tego dokonać wyłącznie pracowity menadżer, a nie ambitny karierowicz. O ile nie zawsze te cechy muszą się wykluczać, o tyle w przypadku tego Pana tak jest ;)

jest posłem więc niech robi swoje po co się degradować, przez ten następny rok niech cos zrobi również dla naszego miasta

Jednak popieram obecnego prezydenta , z miesiaca na mies.radzi sobie coraz lepiej , a PO chce go utrącić bo zabardzo sie wybił , a dołki pod nim kopie pewien pan w kapeluszu......

O widzę ,że kampania ruszyła. Ciekawy jestem czy te komentarze Anty- Zawiła, które się pojawiły w oststanich postach , piszą sami kandydaci na czy ich sztabowcy ? :P

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.