Mistrzowie slalomów

W Krynicy Zdroju rozegrano 79. mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim. Slalom kobiet wygrała Katarzyna Karasińska (SKS Aesculap Jelenia Góra). W dwóch przejazdach uzyskała ona łączny czas lepszy od Aleksandry Kłuś – Zamiedzowy (AZS AWF Katowice/Zakopane) i od Maryny Gąsienicy – Daniel (MUKS Śmig Zakopane).

Obie rywalki były lepsze od Kasi (brązowy krążek) w supergigancie (tylko jeden przejazd), która straciła 0,62 sekundy do koleżanki z kadry narodowej. Narciarka z jeleniogórskiego klubu zdobyła srebrny medal w super kombinacji kobiet. Mistrzynią kraju została Aleksandra Kłuś – Zamiedzowy. Na trzecim stopniu podium stanęła Sabina Majerczyk (SPSZ Nowy Targ).

 

Podobnie jak Katarzyna Karasińska trzy medale wywalczył ciepliczanin w barwach AZS AWF Katowice, Michał Kałwa. Najcenniejsze trofeum to mistrzowski złoty krążek w super kombinacji mężczyzn. Ponadto Michał był drugi w klasyfikacji slalomu i supergiganta.

Komentarze (2)

Więcej informacji o zawodniczce SN i SKS AESCULAP tutaj: http://www.aesculap.com.pl/karasinska.html. Zapraszam gorąco do obejrzenia galerii fotografii i filmu.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.