
W reprezentacyjnych wnętrzach ratusza setki osób oglądały wystawę główną „Korundowe Skarby” z niezwykle cennymi rubinami i szafirami, wystawę „Bogactwo Przyrodnicze i Geologiczne Ziemi Lwóweckiej”, oraz wystawy konkursowe jedenastu kolekcji mineralogicznych (20 gablot). Dużym zainteresowaniem cieszyła się główna część imprezy, czyli Międzynarodowa Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich z 215 stoiskami ustawionymi rynku (80 z nich jest wyłącznie z samymi minerałami w naturalnej postaci).. Kamienne skarby natury prezentują wystawcy z dwudziestu krajów, w tym z Chin, Indii, Afganistanu i krajów Afryki. Dla bezpieczeństwa i komfortu wystawców ogrodzone stoiska są na noc zamykane i monitorowane.
Na dobry początek LLA odbyła się tradycyjna, kolorowa parada poszukiwaczy skarbów, którą otworzyli Walończycy. Zaprezentowało się Muzeum Ziemi Juna ze Szklarskiej Poręby, paradowali m. in. Lwóweckie Towarzystwo Regionalne, delegacja z Francji, chłopcy z Akademii Piłkarskiej, ekipa bolesławieckiego Muzeum Ceramiki, leśnicy, panie z lokalnych zespołów ludowych, tancerki zumby i „Arabeska”.
Wielką scenę o szerokości 30 metrów z telebimami przeniesiono na druga stronę rynku. W piątkowej części rozrywkowej w programie „Moje jutro” wystąpił Ela Dębska Band. Atrakcyjny był koncert gwiazdy wieczoru Natalii Nykiel, która rozbawiła i rozśpiewała publiczność.
Szczegółowe informacje na temat programu tegorocznego Lwóweckiego Lata Agatowego w publikacjach, do których odnośniki znajdują się poniżej.
Komentarze (0)
Napisz komentarz