Muzyczny Wiedeń w Jeleniej Górze

Koncert inauguracyjny poprowadzi batutą Michael Maciaszczyk, który w drugiej części festiwalu wystąpi także jako skrzypek

Już w najbliższy piątek, 11 maja, rozpoczyna się XXI Festiwal Muzyki Wiedeńskiej. To najstarsza z cyklicznych imprez i jednocześnie jedno z najbardziej lubianych przez publiczność wydarzeń muzycznych organizowanych przez Filharmonię Dolnośląską w Jeleniej Górze.

W jeleniogórskiej sali koncertowej zabrzmi seria koncertów z programem zbudowanym przede wszystkim z dzieł wielkich klasyków wiedeńskich. Nie zabraknie wśród nich nieśmiertelnych przebojów stanowiących najbardziej rozpoznawalną markę wiedeńskich salonów muzycznych. Na dodatek w wielce obiecującym wykonaniu! Przed naszą publicznością wspólnie z jeleniogórskimi symfonikami występować będą znakomici artyści związani z dzisiejszym życiem słynnej stolicy muzycznej znad Dunaju! Znakomici goście pojawią się w stolicy Karkonoszy dzięki  współorganizującemu wydarzenie Konsulatowi Generalnemu Republiki Austrii w Krakowie, który od lat sprowadza do stolicy Karkonoszy uznanych artystów wiedeńskich.    
Festiwal zainauguruje 11 maja koncert zatytułowany „Klasycy wiedeńscy”. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie tego wieczoru pod batutą kierownika artystycznego tegorocznego festiwalu Michaela Maciaszczyka zawodowo związanego na co dzień z austriacką sceną muzyczną. Jeleniogórska publiczność miała go już okazję poznać. Od kilku lat jako skrzypek i dyrygent współpracuje bowiem także z jeleniogórską filharmonią. Wielokrotnie koncertował już z naszą orkiestrą w kraju i za granicą. Podczas tegorocznego festiwalu wystąpi nie tylko jako twórca programu imprezy i dyrygent, ale też jako skrzypek - kameralista. W programie koncertu inauguracyjnego znalazły się trzy utwory – Uwertura do operetki Baron Cygański Johanna Straussa, Koncert klarnetowy A-dur KV 622 Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz VII Symfonia A-dur op. 92 Ludwiga van Beethovena.  
Gwiazdą wieczoru będzie wybitny solista Peter Schmidl – pierwszy klarnecista Filharmoników Wiedeńskich, członek kilku wiedeńskich zespołów kameralnych i profesor mistrzowskiej klasy klarnetu  Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu. Koncert z jego udziałem zapowiada się bardzo ciekawie. Początek muzycznego wydarzenia o godz. 19.00.   
Kolejne dwa festiwalowe koncerty w przyszłym tygodniu.  Na środę 16 maja „Arcydzieła Muzyki Kameralnej” w wykonaniu Goldberg Trio Wien. Na finał 18 maja „Wiedeńska Gala Operetkowa” znów z udziałem muzycznych gwiazd znad Dunaju.  
Więcej na tegorocznego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej w "Nowinach Jeleniogórskich". 

Komentarze (2)

hair losing signs and symptoms of gastrointestinal disorders
stromectol australia http ivermectin

treents hair replacement for women
vidalista tadalafil 40mg http vidalista

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.