Muzyka Mistrzów!

Agnieszka Rehlis

Kolejny koncert z cyklu „Muzyka Mistrzów” w Filharmonii Dolnośląskiej już w najbliższy piątek, 28 lutego, o godz. 19.00. Orkiestrę jeleniogórskich filharmoników poprowadzi Tomasz Bugaj. Mezzosopranem będzie uwodzić melomanów Agnieszka Rehlis. W Sali Koncertowej zabrzmi Uwertura do opery Rienzi Richarda Wagnera, Dyl Sowizdrzał Richarda Straussa,  Wesendonck – Lieder Richarda Wagnera i Kindertotenlieder Gustava Mahlera.

Agnieszkę Rehlis, mezzosopranistkę, z jeleniogórskimi melomanami wiąże nić szczególna. Solistka urodziła się bowiem w... Jeleniej Górze. Absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz kursów mistrzowskich, stypendystka Ministra Kultury i Sztuki, laureatka wielu prestiżowych nagród, przez 11 lat była solistką Opery Wrocławskiej. Uczestniczyła w realizacji wielkich widowisk operowych. Od 2003 roku współpracuje z Operą Narodową. Artystka wykonuje głównie dzieła oratoryjne i kantaty. W swoim repertuarze ma utwory od Bacha do kompozycji Pendereckiego. Koncertowała w salach filharmonii w Polsce i Europie. Ostatni sezon artystyczny przyniósł Agnieszce Rehlis sukcesy na polu muzyki oratoryjnej (zaśpiewała „Requiem” Maciejewskiego w Katedrze Westminsterskiej w Londynie) i operowej.
W najbliższy piątek w Filharmonii Dolnośląskiej po raz kolejny będzie okazja do spotkania z mistrzowskim głosem i muzyką   wielkich kompozytorów.


Uwaga! Dla naszych czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na piątkowy wieczór w Filharmonii Dolnośląskiej. Rozdamy je osobom, które w środę, 26 lutego o godz. 14 jako pierwsze zadzwonią pod redakcyjny numer telefonu 757524781. Warunkiem odbioru zaproszenia na koncert będzie posiadanie aktualnego wydania„Nowin Jeleniogórskich”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.