Na co liczy Platforma w tych wyborach?

Na co liczy Platforma w tych wyborach?

Większość w jeleniogórskiej radzie miejskiej a także w Sejmiku Dolnośląskim, pozwalająca na samodzielne rządzenie bez zawiązywania koalicji – to oczekiwania Platformy Obywatelskiej przed nadchodzącymi wyborami.

Mówił o tym przewodniczący PO w Jeleniej Górze Hubert Papaj. Powiedział, że koalicja PO-ODŚ liczy na 19 mandatów w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego a także na 14 mandatów do jeleniogórskiej rady. Gdyby tak się stało, partia mogłaby rządzić samodzielnie, bez konieczności zawiązania koalicji.
Nie wiadomo jednak, skąd ma takie wyliczenia. Sondaże w Jeleniej Górze wskazują na poparcie PO na poziomie od 25 do 30 procent. To dałoby partii 7, maksymalnie 8 mandatów.
– Zaprosiliśmy wszystkich sympatyków, kandydatów do rady miejskiej, do sejmiku, przedstawicieli regionalnej Platformy, by wspólnie podsumować pewne refleksje kończącej się kampanii wyborczej – powiedział Marek Obrębalski, kandydat na prezydenta, tuż przed rozpoczęciem wczorajszej konwencji PO w kinie Lot w Jeleniej Górze. Jakie to refleksje? – Każdy ma swoje. Ja się cieszę, że pani premier Ewa Kopacz zarekomendowała mnie, również Donald Tusk wyraził swoje wsparcie dla mojej kandydatury – powiedział M. Obrębalski.
Kandydata chwalił też obecny marszałek dolnośląski Cezary Przybylski. Powiedział, że w gronie członków PO żałowali dwóch osób, które odeszły z partii: Marka Obrębalskiego i Andrzeja Łosia. Powiedział też, że ma nadzieję, że Obrębalski wróci do Platformy.
Szef dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz przyznał, że kampania wyborcza w Jeleniej Górze jest oczkiem w głowie partii. Przypatrują się jej politycy nie tylko na Dolnym Śląsku, ale interesuje się nią pół Polski. To z tego powodu, że władze partii wystawiły Marka Obrębalskiego, który nie jest w Platformie, a urzędujący prezydent Marcin Zawiła – członek Platformy Obywatelskiej – startuje z własnego komitetu.
Odniósł się też do wczorajszej deklaracji senatora PO Józefa Piniora, który poparł Zawiłę. – Józef Pinior nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej, skorzystał z gościnności dolnośląskiej PO kandydując do senatu i jak widać, nie potrafi się zrewanżować – powiedział Protasiewicz. – Wybraliśmy Marka Obrębalskiego, bo za nim przemawiają dokonania. Dziś to widać, jak się porównuje tamtą kadencję i tę obecną. Nie chcę być złośliwy, ale niewielu jest prezydentów, którzy kończąc kadencję, muszą sięgać po poparcie polityczne, bo nie wystarcza im ich własny dorobek.
Tyle, że M. Obrębalski 4 lata temu był w identycznej sytuacji.
– W pewnym sensie partia go skrzywdziła. Przerwała dobrą, czteroletnią kadencję, która przyniosła Jeleniej Górze rewitalizację, obwodnicę południową, inwestycje w Cieplicach – wymieniał J. Protasiewicz. – Po tym, jak Platforma, wówczas regionalna, ale nie przeze mnie kierowana, odmówiła mu rekomendacji, rozumiem rozgoryczenie, które go naszło. Rozumiem, że dzisiaj się na Platformę się już nie gniewa, niejako wybaczył, Platforma też zrozumiała swój ówczesny błąd.
Na wczorajszą konwencję przybyło około stu osób, większość to kandydaci do władz, startujący z list partii Tuska. Na sali było wiele wolnych miejsc. Spotkanie trwało około pół godziny, po nim rozpoczęła się projekcja filmu Gotland, opartego na książce Mariusza Szczygła. Większość przybyłych, w tym władze PO, przed projekcją opuściły salę. Wcześniej zapowiadano, że w konwencji weźmie udział szef Obywatelskiego Dolnego Śląska i zarazem obecny prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, ale nie dojechał. Wczoraj wypłynęła na jaw sprawa, w której wrocławska lekarska oskarżyła m.in. jego o przyjmowanie łapówek. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura w Gliwicach. Sam Dutkiewicz na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami mówił, że jest zaskoczony, bo nic nie wiedział o toczącym się postępowaniu, nie był przesłuchiwany. Zaprzeczył, jakoby kiedykolwiek przyjmował korzyść majątkową a doniesienie – jego zdaniem – ma charakter dziwnie skonstruowanego pomówienia.

IMG_8125.JPG
IMG_8139.JPG
IMG_8142.JPG
IMG_8144.JPG
IMG_8146.JPG
IMG_8149.JPG
IMG_8150.JPG
IMG_8151.JPG
IMG_8153.JPG
IMG_8155.JPG
IMG_8156.JPG
IMG_8163.JPG
IMG_8167.JPG
IMG_8176.JPG
IMG_8178.JPG
IMG_8183.jpg
IMG_8188.JPG
IMG_8203.JPG
IMG_8204.JPG
IMG_8216.JPG
IMG_8222.jpg
IMG_8228.JPG

Komentarze (68)

Obrębalski jest kandydatem zgody i dlatego na niego będziemy głosować. Dość bezsensownych kłótni i sporów o pietruszkę. Jak wygra, to wygrają mieszkańcy. Dość zawiłego marazmu

Tak! On jest kandydatem zgody! Zgody, na uczynienie z Dolnego Śląska prywatnego księstewka Dutkiewicza.

prywatne ranczo to specjalność tego który po 4 latach leżenia chce teraz zmieniać miasto, tego który potrafi jedynie dymka puścić i poopowiadać głodne kawałki

mogli wziąć ze sobą do kina te ich dzieci co to tak bardzo chcą tu żyć wtedy by ich było więcej na tej stypie ;-)))

JA NIE ROZUMIEM!!!!...... Jak Protasiewicz może KOGOKOLWIEK pouczać na kogo głosować?????? Czy państwo zapomnieli KTO TO JEST?????? ..... A Dutkiewicz???? Jaki interes ma TU w Jeleniej???? Jak nam pomagał do tej pory?????????
Ludzie obudźcie się!!!!
Jak ktoś tak skończony może krytykować legendę Solidarności z czasów komuny, człowieka tak dla wolności naszej zasłużonego, jak Pinior??? I to kto??? Awanturnik z lotniska??? Nie dorastasz mu do pięt ! WSTYD!!!

Rafał Mazur z Piechowic daje na przeczekanie.

Mimo wielu apeli nie chce wytłumaczyć się z kilku spraw:

1) skąd wziął duże pieniądze na budowę domu?

2) skąd wziął pieniądze na drogie bilbordy i plakaty wyborcze?

3) dlaczego na bilbordach reklamuje Karpacz?

4) dlaczego na bilbordach wyborczych nie reklamuje swoich Piechowic?

Pan Mazur kandyduje na radnego i powinien na powyższe pytania odpowiedzieć wyborcom.

Półgodzinna konwencja z mnóstwem wolnych miejsc na sali kinowej?? He, he, he :=D To był seans filmu "Czyż nie dobija się koni" czy "Noc żywych trupów"?! I jakby było im mało, sami na koniec puścili czeski film :=D Brawo Papaje & S-ka! :=D

Rafał Mazur z Piechowic nie będzie się tłumaczył skąd wziął dużą kasę na budowę nowego domu.

To jest tajemnica, której Mazur nie zdradzi.

dużo gazet na sali chyba zainwestowali w media i baloniki ale jakieś oklapnięte

Jeleniogórzanie nie nabiorą się na puste słowa, to nie Obrębalski ani Papaj zmniejszyli bezrobocie w Jeleniej Górze i ściągnęli inwestorów. Protasiweicz skłócił całą dolnośląską platformę i osłabił jej pozycję.

Dlaczego nie przyjechał do Jeleniej Góry Rafał Dudkiewicz??http

Dlaczego nie przyjechał do Jeleniej Góry Rafał Dudkiewicz??http

http

to zdjęcie wszystko tłumaczy

powiem tyle to są kpiny i hucpa nigdy więcej tych panów u nas w ratuszu dobrze wiedzą co o nich sądzą jeleniogórzanie dlatego na jelonce nie ma możliwości dodawania komentarzy pod tekstem sponsorowanym!!!! kpiny i hucpa ale na szczęście to koniec Papaja Obrębalskiego Wrotniewskiego i pozostałych lanserów przyznam Ragielowa przyszła w ładnym swetrze

Tylko Marek Obrębalski! pogonić tych nierobów z ratusza! dosyć sweterkowej bandy!

Tak, pogonić wszystkich zewsząd! Niech wszystkim rządzi Dutkiewicz! Ludzie… czy Wy nie widzicie, że Dutkiewicz robi wręcz zamach na Konstytucję, próbując zastąpić strukturę samorządową swoją własną - partyjną? Czy prezydent jednego miasta powinien "namaszczać" prezydentów innych miast? Czy prezydent miasta powinien rządzić się we władzach wojewódzkich?

Prezydent miasta powinien byc administratorem, a nie partyjna kur... wykonujaca polecenia szefow.

Jeśli chcesz, żeby Jelenia Góra została wrocławską kolonią, to możesz głosować na tego "Pana".

wrocławską kolonią zostaliśmy jak pan wówczas poseł Zawiła zagłosował w sejmie za reformą administracyjną i powstaniem województwa dolnośląskiego, opowiadając jak Jeleniej Górze będzie dobrze pod Wrocławiem.

sweterek lepiej się zorganizował niż wszystkie pozostałe komitety razem wzięte więc wszystko o nim można powiedzieć ale nie to że jest nierobem a za zdrowie pana Marka wznoszę toast zdrowie mu będzie bardzo potrzebne

czlowieku, to juz nie sweterek. w tej kampanii to zorro. zajrzyj na plakaty (stylizowane Z) :)

wiem że Zorro fajne Zorro im wyszło :) Papaje i Sajnogi się wkurzają ;)

Ja natomiast widze nie ZORR0 tylko ZERRO

bufonada i miliony na kampanie. po 7 latach rządów praktyczny monopol na władzę. szkoda gadać - 16.11.2014 r. nie głosujemy na PO!!!!!!!!!!!!!!

Marek Obrębalski to moim zdaniem najlepszy z obecnych kandydatów na prezydenta miasta. Ja wiem, że za chwilę pojawią się minusy przy moim wpisie, obraźliwe docinki i przytyki. Tak czy inaczej, jest ekonomistą i zna się na swoim fachu. Jest wykładowcą, który działa w zespole osób związanych z ekonomią, ochroną środowiska, infrastrukturą, turystyką, badaniami społeczno-gospodarczymi. I ma poparcie Wrocławia. Czy to źle? Osobiście chciałbym żeby Jelenia Góra stała się miastem partnerskim stolicy Dolnego Śląska, żebyśmy mieli wspólne projekty, przedsięwzięcia, otwarty korytarz dla uczniów i studentów i inne, podobne.

Poparcie, to powinna mieć Jelenia Góra, a nie jakiś kandydat. Jeśli "poparcie Wrocławia" ma tylko Obrębalski, to chyba jasne jest, że nie o Jelenią Górę się we Wrocławiu troszczą.

Jedna rzecz mnie nurtuje, moze jakis psychiatra mi to wyjasni. Czy politycy to sa do cna zgnile i skorumpowane jednostki, ktore dla wlasnego ego i korzysci materialnych klamia, zmyslaja rzeczy i zaprzeczaja samemu sobie. Czy moze rzeczywiscie budza sie co cztery lata z kompletna amnezja, nie pamietajac nawet swojego nazwiska i swoich opinii. Jakies zdanie na ten temat?

Obrębalski i Protasiewicz! Ha ha Ha !!!! Obydwaj nie do szabli bratanki, ale na pewno do szklanki. Obydwaj Panowie słyną z ciągotek do trunków, choć Protasiewicz możne i lepszy w te klocki, bo po wypiciu zaczyna po niemiecku rozmawiać. Dutkiewicz też im nie ustępuje i nawet o 6-tej rano do biskupa z życzeniami spieszy, bo po trunkach zapomina czy wieczorem już życzenia składał. Doborowe towarzystwo. Przepiją naszą Jelenią Górę (a może już przy zakrapianej kolacji wszystko zostało ustalone). I aż strach pomyśleć co nam jeszcze zgotuje były działacz nieboszczki SAMOOBRONY - H. Papaj, żeby tylko być ważnym. Już pewnie kombinuje kogo można zdradzić, do kogo się uśmiechnąć kogo winnym uczynić własnej nieudolności. Byle tylko brylować. Szkoda Platformy Obywatelskiej. H. Papaj swoimi poczynaniami rozwali jeleniogórskie struktury, a niedobitki pociągnie do ODŚ. Wówczas blady strach padnie na Dutkiewicza, bo H. Papaj zdradzi i jego jak tylko pomyśli, że może zostałby prezydentem Wrocławia.

Platforma w wyborach liczy przede wszystkim na pomoc fachowców ...ze znanej formacji profesjonalnie przegrywającej wybory ...Przegrywamy i Skamlemy :) Bez ich pomocy PO już dawno utknęło by w niebycie ! :)

W wyborach będziemy wybierać nie tylko prezydenta Jeleniej Góry, ale również jej "ojca chrzestnego". Choć nie jestem jakimś wielkim fanem Zawiły, to nie chcę, żeby miasto tańczyło tak, jak Dutkiewicz (z Protasiewiczem) mu zagra. Już wystarczająco nas Wrocław zmarginalizował. Pseudo-wyluzowani panowie w białych koszulach z plakatów nie mają do zaoferowania nic, prócz pogardy dla mieszkańców tego pięknego miasta. Cwaniaczki.

wybór ojca chrzestnego??? to chyba pan Zawiła ma ich kilku, w tym pana Schetynę i pana Piniora (jak raz obaj z Wrocławia) ale to są "dobrzy ojcowie" bo nasi ojcowie. Marginalizacja Jeleniej Góry postępuje i to za czasów obecnego prezydenta. To akurat jego poprzednikowi udało się otrzymać z Wrocławia pieniądze na Termy, obwodnicę i kilka innych projektów, którymi teraz chwali się pan Zawiła. Podziwiam tą obłudę... pieniądze pozyskane ze złego Wrocławia, przez złego poprzednika... za to cała zasługa jego. Swoją drogą, jak sobie pan Zawiła wyobraża pozyskiwanie pieniędzy, buduje swoją pozycję na konflikcie z Wrocławiem,a potem zamierza się z nim dogadywać???

To nie Wrocław darował wspaniałomyślnie, po pańsku pieniadze na nasze inwestycje. Te pieniądze zostały wydarte Wrocławiowi z pyska przez naszych przedstawicieli: Pokoja, Łużniaka,.. Obrębalski nic nie załatwiał. Zresztą liczba tych inwestycji tworzona niefrasobliwie przez ekipe Obrębalskiego miała zaszokować mieszkańców i przestraszyć koniecznością ich realizacji ewentualnych konkurentów. Jednak prezydent Zawiła nie jest strachliwy.

to nie pan Pokój i pan Łużniak przygotowali te inwestycje... "nie strachliwy" pan Zawiła, przy pomocy pana Pokoja i pana Łużniaka (którzy przez 3/4 jego kadencji byli odpowiednio przewodniczącym sejmiku i członkiem zarządu) nic jakoś nie "wydarł z pyska" wręcz przeciwnie, wciąż na Wrocław tylko narzekał. Koalicja PO-SLD-ODŚ została zawiązana dopiero w styczniu tego roku, a przez trzy poprzednie lata rządzili tam przecież wielcy przyjaciele pana Zawiły pan Pokój i pan Łużniak. Więc przez 3 lata mieli czas, aby zadbać o Jelenią Górę. Czy zadbali? Pan Pokój zadbał głównie o własne ranczo...

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości odnośnie wyboru Prezydenta naszego Miasta to gorąco polecam lekturę ostatniego wydania specjalnego Gazety Jeleniogórskiej. Są tam przedstawione dokonania obecnych władz Jeleniej Góry i nie wiem jak odchylonym trzeba być aby z przedstawionymi FAKTAMI się nie zgodzić i nie widzieć tego. Skorzystać jednak należy z zasobów swojej głowy i nie szukać dziury w całym. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że myślenie nie boli...

fakty i dokonania władz??? może zanim zaczniemy czytać sprawdźmy kto jest wydawcą tej "gazety" otóż "Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Zawiły" oraz sfinansowano ze środków tego samego komitetu. Czyli żadna gazeta tylko ulotka wyborcza. Szukamy podpisów pod artykułami... BRAK. Redaktor naczelny (i pewnie jedyny "dziennikarz") Cezary Wiklik (tak samo nazywa się rzecznik prasowy pana Zawiły - ale to pewnie też przypadek) potężna część "dokonań" pana Zawiły; Termy (poprzednik), Dzielnica przemysłowa (podstrefa KSSMP), bursa, obwodnica, zespół pocysterski, teatr zdrojowy, kaplice koło kościoła św Krzyża, park zdrojowy) to raczej zasługa poprzednika, który pozyskał pieniądze i rozpoczął inwestycje. Pan Zawiła tylko przecinał wstęgi i stara się odcinać teraz od nich kupony... Myślenie, rzeczywiście nie boli... szczególnie jak się nie myśli, tylko bezkrytycznie przyjmuje propagandową papkę wyborczą.

w tej gazecie jest także anty-wywiad co nie udało się dokonać

jakże skromny jest ten antywywiad; pan prezydent cztery lata temu obiecywał park technologiczny, poszerzenie SSE, inkubator przedsiębiorczości, SKM, posprzątanie miasta, błonia karkonoskie, dom kultury w zabobrzańskim zameczku i tak można by było długo wymieniać, tak naprawdę bardzo niewiele się z tej listy udało...

Nie dla Wrocławia w Jeleniej Górze! Wrocław jest zadłużony, Dutkiewicz tworzy pozory i koalicję do sejmiku, żeby zrobić skok na kasę kosztem reszty regionu. Czy Obrębalski i Papaj chcą być zdrajcami Jeleniej Góry?

Wrocław jest zadłużony to prawda... jego dług to około 58% budżetu, ale tam przynajmniej widać na co idą te pieniądze. Nasze tak cudownie zarządzane przez obecnego prezydenta miasto ma zadłużenie w wysokości 46 % budżetu i niewiele się w nim dzieje... o przepraszam pan Prezydent "zainwestował" w przepłaconą fontannę i bagnisty stadion.
http

Nie pleć wrocławianinie. Prawdziwy dług Wrocławia to około 5 miliardów złotych, stanowi to w rzeczywistości około 200% rocznego budżetu! Tylko na razie Dutkiewicz poukrywał ten potworny dług w miejskich spółkach! I jakoś, na razie Wrocław sie kolebie ku przyszłości. Po za tym Wrocław dokonał niebywałej grabieży środków unijnych przeznaczonych na całe to buzkowe województwo.

za "buzkowym" województwem głosowała również UW wraz z posłem Marcinem Zawiłą (zbieżność nazwisk niezbyt przypadkowa) oficjalne zadłużenie to dwa miliardy z "hakiem" przy czym Wrocław ostatnimi czasy kończy budżety nadwyżką i spłaca więcej niż musi. Jeśli masz inne wiarygodne dane, nie zaś kwoty "z sufitu" to napisz skąd, chętnie się zapoznam. "Niebywała grabież" dokonywała się również podczas kilkuletniego marszałkowania pana Łużniaka oraz przewodniczenia pana Pokoja, więc ich opowieści, jak to z panem Zawiłą bronią Jeleniej Góry przed Wrocławiem są co najmniej obłudne. Zaś to, że Wrocław traktuje Dolny Śląsk tak jak traktuje, to efekt słabości gospodarczej i politycznej regionu i Jeleniej Góry w szczególności... sami się zmarginalizowaliśmy złym rządzeniem, a teraz płaczemy, że Wrocław się z nami nie liczy. Naszym politykom wydaje się, że wystarczy dorwać się do pieniędzy z UE, może lepiej zastanówmy się jak je wydać. Dalsze wydawanie na parki, fontanny, stadiony itd do niczego nie prowadzi

Wie ktoś, gdzie w tym roku można zrobić darmowy przegląd samochodu za oddanie głosu na pana Obrębalskiego?

Obraz Pana Obrębalskiego można bardzo łatwo zdefiniować a mianowicie jest to zakochany w sobie narcyz zanurzony w morzu własnych kompleksów, który codziennie rano staje przed lustrem i mówi jaki to jest wspaniały i doskonały. Jak ktoś taki ma być Prezydentem Miasta to niech młodzi już pakują walizki.

pewnie za obecnego prezydenta nie wyjeżdżali... przecież tu jest tak suuuuper

Pani Kopacz popiera , kur...cze przecież ten Pan - dyletant , cienki bolek , karierowicz , nigdy nie widział Kopaczówny :P ludzie toż to już nawet nie zwyczajna a mortadela wyborcza :) Żenada , szkoda czasu na POniżanie się w tej pseudo partii , mój głos ma czerwony sweterek - za którym też nie przepadam , ale te wszystkie Papaje , Sajnogi ,Wrotniewskie , Obrębalskie , Miedzińskie to zło które winno byż wyplenione z tego pięknego miasta. Trafnych Wyborów życzę !!!

Myślę,że platfusy dość się narządziły w całej Polsce.Czas odPOcząć[dla niektórych w kryminale].
W poprzednich wyborach głosowałem na Obrębalskiego.
Teraz już nie-bo uważam,że nie POwiniem umizgać się do PO,która zrobiła go w konia w POprzednich wyborach.Trzeba mieć honor....

Przeglądam ulotki wyborcze, te same twarze, te same, te same... brak nowych o dostatecznej charyzmie, by być znanym mieszkańcom od "tej dobrej strony"... Biedna ta moja Jelenie Góra, czym sobie na to zasłużyła ? Bo wynik wyborów jest niestety przewidywalny...

Na co liczy.... W artykule wyżej PIS apelował by nie głosować na małe komitety ..... Szkoda głosu

Na co liczy? na krótką pamięć wyborców.

Przez łajdactwa Wrocławia Jelenia Góra jest praktycznie odcięta od świata. Sejmik Dolnośląski bez żenady finansuje miejskie inwestycje drogowe Wrocławia /część obwodnic, mosty na Odrze/. Resztę tego buzkowego województwa ma w tyłku. I w tej skandalicznej sytuacji do naszego miasta ściąga Protasiewicz. W nowym rozdaniu pieniędzy unijnych Protasiewicz z Dutkiewiczem zadbali głównie o Wrocław i okolice. Nie ogladajac się na Obrębalskiego i Papaja. Bo tyle są dla nich warci. Tak było i tak będzie na wieki wieków amen. Nic się zmieni, jeśli my jeleniogórzanie nie zaczniemy głośno domagać równomiernego rozwoju regionów województwa /kolonii wrocławskiej/ A domagać musimy się nie we Wrocławiu, tylko w Brukseli. Niech tam usłyszą o wrocławskim ****stwie, nieodpowiedzialności i lekceważeniu wszelkich zasad społecznych obowiązujących w Unii. Następną/z wielu innych/, nie cierpiąca zwłoki sprawa to utworzenie na bazie regionu jeleniogórskiego oddzielnego okręgu wyborczego. Wśród młodych jeleniogórzan na pewno znajdą się godni kandydaci na posłów i senatorów. Na koniec jeszcze o bardzo ważnej sprawie: Wrocław obawia się, że jeleniogórzanie zaczna domagać się zwrotu zagarniętych przez muzea wrocławskie zasobów kolekcji Schaffgotschów. Te zasoby to dziedzictwo Jeleniej Góry i powinny być w naszych muzeach!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.