Nagrody Główne dla „Gzygzaka” i Teatru „Tespisek”!

Nagrody Główne dla „Gzygzaka”  i Teatru „Tespisek”!

- Pasmo niekończących się wzruszeń i podziwu – dobitnie podsumowała  12. Jeleniogórskie Forum Teatrów Dziecięcych Teresa Sawicka, aktorka teatralna i filmowa, przewodnicząca jury. Cztery dni z teatrem dziecięcym, 33 konkursowe prezentacje teatralne w wykonaniu zespołów dziecięcych i młodzieżowych, ponad 500 osób na scenie Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu, cztery spektakle gościnne w Teatrze Zdrojowym otwarte dla publiczności, warsztaty teatralne dla dzieci i instruktorów, w których wzięło udział ponad 100 uczestników! Tegoroczne forum teatrów dziecięcych zawojowało jeleniogórską scenę z rozmachem dotąd niespotykanym.

 

- W tym roku Forum jest na miarę łódzkiej „Dziatwy”. Świetna impreza. Lubimy z dziećmi tutaj przyjeżdżać, bo jest dobra atmosfera, nie czuje się konkurencji a ducha współpracy  - chwaliła imprezę Iwona Kubacka z Bogatyni, instruktor teatralny.
Przyznano dwie Nagrody Główne Jeleniogórskiego Forum Teatrów Dziecięcych. W postaci prezentacji spektaklu w czeskich Jilemnicach nagrodzono Dziecięcą Grupę Teatralną „Gzygzak” z ODK w Jeleniej Górze za „Straszną bajeczkę”! Natomiast nominację i akredytację w 33. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi otrzymał Teatr „Tespisek” z Przedszkola Niepublicznego nr 3 w Zgorzelcu za spektakl „PA-CA-NÓW”! Zgorzelecki „Tespisek” triumfuje na Forum Teatrów po raz drugi: rok temu także zgarnął główną nagrodę  w Jeleniej Górze, a później... na łódzkiej „Dziatwie”!    

Spośród 33 spektakli konkursowych nagrodzono jeszcze pięć prezentacji: Teatru „Smidlatka” z czeskich Pardubic, Teatru „To nie to...ani to” z Turnova, , Teatru „Trele-Morele” z Boguszowa-Gorce, „Bajkowy Teatr” ze SP nr 2 w Jeleniej Górze i Teatr „Razem” z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze.

Sobotnia gala rozdania nagród w Teatrze Zdrojowym miała mocny akcent muzyczny za sprawą czeskich gości biorących udział w konkursie. Teatr „Smidlatka” ze Szkoły Podstawowej o Profilu Artystycznym w Pardubicach pokazał siłę tkwiącą w zespole łączącym na scenie dzieci i dorosłych: grali na instrumentach, śpiewali,  a nawet tańczyli kankana. Teresa Sawicka i Maria Szubart z jury przyznały im indywidualną nagrodę „za mądrość w oglądaniu świata, ciepło” i właśnie międzypokoleniową integrację. 

Czeskie teatry były nowością na Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych: te biorące udział w konkursie i gościnny występ „czarnego teatru” Divadlo Metro z Pragi, który oczarował małych i dużych widzów.

-Wszystkie spektakle gościnne budziły zachwyty, a sam konkurs w tym roku zaskoczył nas frekwencją. Dzieci wydawały się być szczęśliwe na widowni i na scenie – dyrektor ODK na Zabobrzu, Sylwia Motyl-Cinkowska podkreślała, że zorganizowanie Forum Teatrów z takim rozmachem byłoby niemożliwe bez dotacji unijnej.

- Mamy tutaj zespoły z całego Dolnego Śląska, po raz pierwszy zgłosił się do nas Wrocław, tak liczny udział teatrów i sama atmosfera są w tym najfajniejsze – cieszył się Jacek Paruszyński, aktor i instruktor teatralny, koordynator projektu.          

Po emocjach związanych z ... trzymaniem kciuków za własne zespoły podczas werdyktu jury, dzieciaki mogły obejrzeć poetycki spektakl Piotra Tomaszuka pt. „Olbrzym” w wykonaniu Teatru Baj Pomorski z Torunia.

Więcej o 12. Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych we wtorkowym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich”.

DSC_0887.JPG
DSC_0692.JPG
DSC_0693.JPG
DSC_0696.JPG
DSC_0697.JPG
DSC_0703.JPG
DSC_0705.JPG
DSC_0708.JPG
DSC_0713.JPG
DSC_0715.JPG
DSC_0718.JPG
DSC_0724.JPG
DSC_0727.JPG
DSC_0738.JPG
DSC_0741.JPG
DSC_0745.JPG
DSC_0752.JPG
DSC_0782.JPG
DSC_0795.JPG
DSC_0798.JPG
DSC_0810.JPG
DSC_0815.JPG
DSC_0817.JPG
DSC_0825.JPG
DSC_0876.JPG
DSC_0880.JPG

Komentarze (10)

Brawa dla Gzygzaka, po raz kolejny pokazali że są wspaniali na czele z Panem Jackiem!

najbardziej podobał mi się spektakl Terroryści

Terrorysci byli najlepsi, nalezala im sie glowna nagroda, mimo ze publicznosci sie podobalo jury tego nie zauwazylo .
Pozdro dla was !

popieram kolege wyzej .
Jak ogladalam ten spektakl przypomnaialam sobie jak mozna sie dobrze bawic w teatrze .
Robcie to dalej bo jestescie do tego stworzeni
A werdynkt jury ... no coz bez komentarza

No dokladnie .
To nie pierwszy raz kiedy widze rówieśników z Wałbrzycha i musze przynzac ze są coraz lepsi .
Szacunek dla rezysera, pomysly ma swietne .

cokolwiek...gdziekolwiek...
Ko**** TEATR

Teatr 'RAZEM' zasłużona nagroda, brawo moje kochane dzieciaczki ,Pani Edytko i Pani Kasiu dziękuję za to ,że mój syn mógł brać udział w tym wspaniałym spektaklu.

wspaniały teatr

[url=http://powerprice.pl/folia-stretch-c242.html]możesz zapakować w folię stretch[/url]

Hi,Our organization (Edmonton Japanese Community Association) has raeisd funds for NADIA over the last two months and would like to wire it to you bank account. Please let me know if the amount should be in Japanese yen or Canadian dollars. We can do either. Thank you.Jim Hoyano

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.