Najlepsze szkoły w dolnośląskim sporcie

W Zarządzie Wojewódzkim Szkolnego Związku Sportowego „Dolny Śląsk” we Wrocławiu dokonano podsumowania rywalizacji sportowej szkół w roku szkolnym 2018/2019. Najlepszym placówkom nagrody wręczono podczas finałów wojewódzkich biegów przełajowych w Olszynie.

W klasyfikacji szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci (zawody dla uczniów klas szóstych i młodszych), drugie miejsce zajęła szkoła podstawowa nr 11 im. F. Chopina w Jeleniej Górze. Wygrała wrocławska SP nr 46 – 1330 pkt.). Punktowało ponad 550 szkół z całego województwa dolnośląskiego. Uczniowie „Jedenastki” zdobyli łącznie 1315 punktów, które wywalczyły wicemistrzowskie zespoły koszykarek, koszykarzy i szachistów oraz lekkoatleci, pływacy i narciarze. W imieniu nauczycieli wf-u z zaborzańskiej szkoły nagrodę finansową na sprzęt sportowy odebrał Marcin Kanicki. Nagrodę wręczył mistrz olimpijski z Moskwy w 1980 roku Władysław Kozakiewicz.

Na piątym miejscu na Dolnym Śląsku sklasyfikowano SP nr 2 w Lwówku Ślaskim, na pozycjach 11 – 15 kolejno SP nr 1 w Kamiennej Górze, SP nr 3 i SP nr 5 (obie ze Zgorzelca), SP w Karpaczu i SP nr 2 w Zgorzelcu.

W rywalizacji szkół podstawowych i gimnazjów w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – zawody dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i trzech klas gimnazjów zwyciężyła zgorzelecka „Piątka” przed SP nr 1 w Lwówku Śląskim. Na czwartym miejscu uplasowała się SP nr 2 SMS Szklarska Poręba, na dziesiątym SP nr 2 Zgorzelec, na jedenastym SP nr 2 Bolesławiec.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady Młodzieży na dziesiątej lokacie znalazły się ZSO i MS w Szklarskiej oraz LO w Zgorzelcu, na czternastym ZSP im. KZL, na piętnastym ZSP im. A. Mickiewicza (oba zespoły z Lubania). Wysoko punktowały też ZSO nr 2 w Jeleniej Górze – 19. miejsce i ZSO w Kamiennej Górze – 20. pozycja.