Narty stare, ale jare

Narty stare, ale jare

Pod takim hasłem na stoku U Hunkiewicza w Szklarskiej Porębie w sobotnie południe udało się zorganizować tradycyjne zawody narciarskie w stylu retro. Do było drugie podejście, gdyż obfite opady deszczu uniemożliwiły przeprowadzenie imprezy w pierwotnym, styczniowym terminie. 

Szefowa organizatorów oryginalnych zmagań w zimowych konkurencjach z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej Anita Kaczmarska cieszyła się, że zawody po 13 latach powróciły do miejsca ich powstania, czyli do „Doliny Szczęścia”. - Retro moda to przygoda na okrągło – zapewniła nas Beata Holek cytując napis z unikatowego zegara. Takimi nagrodami i dziesiątkami równie cennych uhonorowano zwycięzców slalomu retro, skoków i ślizgów na saniach rogatych. Zawodnicy i zawodniczki z dolnośląskich i czeskich miast startowali na starym sprzęcie narciarskim i sankach z minionego wieku, i w stylizowanych strojach z lat 20—tych i 30-tych.

Na dystansie 200 metrów najszybciej między slalomowymi tyczkami pojechali Maciej Stanisz, Waldemar Bobowski i Czech Daniel Gregor oraz panie Bożena Czesna i Kinga Chmielowiec. Obie alpejki pokazały też klasę w skokach narciarskich na małej skoczni. Najdalej, na trzy metry, poleciał Maciej Stanisz. Niewiele krótsze były skoki Andrzeja Łubkowskiego i Waldemara Bobowskiego. Za szybkie i odważne ślizgi w saneczkowych jedynkach i dwójkach wyróżniono wszystkich śmiałków zabawy retro.

Mimo siarczystego mrozu, który zmniejszył liczbę uczestników i kibiców prawie trzygodzinna zabawa na stoku była przednia. Za szczególnie oryginalne stroje nagrodzono po sześć kobiet i mężczyzn, m. in. Janinę Gerczak, Małgorzatę Pawlik i Irenę Kuberę oraz Feliksa Rosika, Jana Stępnia i debiutanta zawodów pod Szrenicą, Antoniego Olendera. Przygotowano integracyjne ognisko i pyszne potrawy. Częstowano certyfikowanym daniem hotelu „Kryształ” „Zupą fasolową na polikach wołowych” i „Retro śledziem karkonoskim” z EKO hotelu „Sasanka”.

Organizatorzy z MOKSiAL już teraz zapraszają do Szklarskiej Poręby na siódmego kwietnia na spektakl retro krakowskiego teatru „Powsinogi na cztery nogi”.  

Narty retro (1).JPG
Narty retro (2).JPG
Narty retro (3).JPG
Narty retro (4).JPG
Narty retro (5).JPG
Narty retro (6).JPG
Narty retro (7).JPG
Narty retro (8).JPG
Narty retro (9).JPG
Narty retro (10).JPG
Narty retro (11).JPG
Narty retro (12).JPG
Narty retro (13).JPG
Narty retro (14).JPG
Narty retro (15).JPG
Narty retro (16).JPG
Narty retro (17).JPG
Narty retro (18).JPG
Narty retro (19).JPG
Narty retro (20).JPG
Narty retro (21).JPG
Narty retro (22).JPG
Narty retro (23).JPG
Narty retro (24).JPG
Narty retro (25).JPG
Narty retro (26).JPG
Narty retro (27).JPG
Narty retro (28).JPG
Narty retro (29).JPG
Narty retro (30).JPG
Narty retro (31).JPG
Narty retro (32).JPG
Narty retro (33).JPG
Narty retro (34).JPG
Narty retro (35).JPG
Narty retro (36).JPG
Narty retro (37).JPG
Narty retro (38).JPG
Narty retro (39).JPG
Narty retro (40).JPG
Narty retro (41).JPG
Narty retro (42).JPG
Narty retro (43).JPG
Narty retro (44).JPG

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.