Natalia Grześ nokautuje w Carpathia Cup

Rekordowa liczba ponad 730 zawodniczek i zawodników z 12 krajów rywalizowała w Rzeszowie w jednym z największych międzynarodowych turniejów kontaktowego karate w Europie – Open Karate Carpathia Cup 2019. Walki odbywały się jednocześnie na ośmiu matach. W niektórych kategoriach zgłoszono po 40 karateków. W pięknym stylu zwyciężyła Natalia Grześ.

Jeleniogórzanka z klubu Oyama Karate w kolejny starciach w kategorii do 50 kg znokautowała wszystkie swoje rywalki i zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie od 14 do 16 lat. Natalia Grześ to medalistka mistrzostw Polski i Pucharów Polski. Trenuje już ósmy rok. Drugi sportowiec z klubu Oyama Karate Mikołaj Chorążyczewski przegrał przez wskazanie z reprezentantem Ukrainy. Z powodu choroby nie startował bardzo utalentowany Kacper Omelko.

Trenerem wymienionych zawodników jest shihan Rafał Majda (5 dan). Opiekę i asystę w trakcie rzeszowskich zawodów sprawował Łukasz Grześ.