Nie będzie likwidacji lwóweckiego Zespołu Szkół

Po miesiącach sporów, podejmowanych w gorącej w atmosferze uchwał i przy - do niedawna - ogólnym  przekonaniu, że „klamka zapadła, okazuje się, że  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych nie będzie likwidowany. Co oznacza, że przyszłym roku szkolnym będą funkcjonowały klasy licealne i techniczne.

Tak (niejednogłośnie) zdecydował zarząd powiatu na dzisiejszym posiedzeniu. Starosta lwówecki podał tę informację, zastrzegając, że nie będzie jej komentował. Dodał tylko, że pewne zmiany placówkę czekają. Na najbliższej sesji głosowane mają być propozycje uchwał poszerzające ofertę ZSOiZ o klasy zawodowe.
Jakie będą dalsze losy szkoły zależy od tego, jak skutecznie będzie rekrutować uczniów i na ile uda się obniżyć koszty jej funkcjonowania. Jeśli nic się nie zmieni i z budżetu powiatu nadal trzeba będzie dokładać do placówki kwoty rzędu miliona złotych rocznie – problem wróci na początku przyszłego roku. Jeśli koszty uda się zredukować (starosta wspomniał o dotacji nie przekraczającej 500 tys. zł), będzie to dowodem, że Zespół ma rację bytu.   
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.