Nie ta liga dla siatkarek

W Errea III lidze kobiet nadal kiepsko spisuje się młoda drużyna Integracyjnego Klubu Sportowego. Debiutantki w tej klasie rozgrywkowej przegrały już po raz siódmy z rzędu. Każdorazowo dziewczęta schodziły z boiska przy niekorzystnym wyniku 0:3.

W 8. kolejce (wcześniej jeleniogórzanki dwukrotnie pauzowały), podopieczne trenera Jerzego Sarny zostały rozgromione we Wrocławiu przez liderki tabeli z AZS-u Uniwersytet Przyrodniczy. Kolejne sety IKS przegrały wysoko, do 8, 11 i 10 punktów. W sobotniej, 8 bm. serii trzecioligowych potyczek outsiderki musiały w Strzelinie uznać wyższe umiejętności rywalek z UKS-u Tygrysy. Pierwszą odsłonę jeleniogórzanki przegrały 8:25. W drugim secie mocno powalczyły, ale uległy 22:25. W trzecim starciu dominacja gospodyń znów dała znać o sobie (10:25).

W najbliższą sobotę, 15 bm. o godz. 17.30, w jeleniogórskiej hali ZST "Mechanik" siatkarki IKS-u zagrają z drużyną SMS-u Olimp z Obornik Śląskich.