Noc bardzo kulturalna

Noc bardzo kulturalna

W taką noc nie można spać. Po raz szósty NOC MUZEÓW - NOC KULTURY w całej Polsce nie pozwoli spać tym, którzy zdecydują się wyjść z domu i przekroczyć progi muzeów, teatrów, instytucji kultury. Bezpłatne zwiedzanie, moc atrakcji, pokazy, akcje artystyczne... co będzie się działo w nocy z 17 na 18 maja w placówkach kultury?

Ludowo, czarownie, smacznie
Muzeum Karkonoskie przestaje sprawdzać bilety wstępu 17 maja już od godziny 16 aż do północy. Będzie okazja obejrzeć wybrane i rzadko eksponowane zabytki z muzealnej kolekcji, wziąć udział w warsztacie wyrobu bibułowych kompozycji kwiatowych w wykonaniu wiejskich artystek, posłuchać, jak śpiewają laureaci Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Nie zabraknie prezentacji multimedialnych o powojennych wędrówkach z kresów wschodnich i dziedzictwie kulturowym przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Dla łasuchów ważna wiadomość: przewidziano degustację tradycyjnych potraw kuchni regionalnych z Dolnego Śląska. Dla amatorów... magii - „Zerwij ziele z pięciu miedz” - czyli pokaz magicznych sposobów uzdrawiania i zadawania czarów miłosnych w wykonaniu wiejskich artystów z kręgu wspólnoty Polaków z Bośni.

 

Militarna noc
Po raz czwarty Muzeum Historii i Militariów przy ulicy Sudeckiej zaprasza na Wojskową Noc Muzeów (od godziny 17 do 22). Tym razem motywem przewodnim będzie 70. rocznica Bitwy o Monte Cassino. Obowiązkowy pokaz Grupy Rekonstrukcji Historycznej i.. tradycyjne już, militarne graffiti. Nie zabraknie wojskowej grochówki. Dla miłośników militariów gratka szczególna: będzie można obejrzeć wnętrza pojazdów wojskowych.

Szczegółowy program Nocy Muzeów w „Nowinach Jeleniogórskich” oraz na plakacie.

 

Komentarze (3)

Oj, Było prześlicznie! Do dziś wspominamy! Mimo wojny i mimo grabieży, nasze muzeum ma czym się pochwalić: Piękne szkła i solidnie opisana i zilustrowana jego historia. W teatrze pomysł pokazania go od zaplecza, rewelacyjny, a gospodarze, czyli kierownictwo i nasi aktorzy szczególnie rewelacyjni! Tak fajnie pokazać, opowiedzieć o swojej pracy... cudownie i z dystansem do siebie i do swojej pracy! Dziękujemy i Wy Im podziękujcie. Przy okazji może byście poprosili naszego Prezydenta na zaplecze naszego teatru, pokazali to co myśmy widzieli i by może P. Prezydent zobaczył to, co my mimochodem, widzieliśmy, tj. siermiężność, biedę i stan techniczny fatalny zaplecza. Może by Włodarze nasi coś poradzili na dalsze naprawy i poprawy tego przybytku kultury. A może by bogaci sponsorzy i biedniejsi mieszczanie w ramach "cegiełek" dorzucili, skoro kasa miejska nie wystarczy, a Unia skąpi?... bo przecież tak nasi poprzednicy ten teatr budowali. Przecież nie można poprzestać na oknach i elewacji, skoro wewnątrz się sypie! Dziękujemy za noc wrażeń i oby do następnych!
Do wiadomości Redakcji Rodzina Wojciechowscy

Oj, było cudownie, że jeszcze dziś wspominamy! Muzeum, mimo wojny i grabieży ma się czym pochwalić. Ekspozycja szkła śliczna i opisanie historii muzeum solidne bez polityki. W teatrze pomysł pokazania go od zaplecza b. fajny, a Kierownictwo i nasi Aktorzy rewelacyjni w opisie i opowieściach o swojej pracy z dystansem i humorem! Dzięki. Może by przy okazji zaprosić na coś takiego naszego Prezydenta i pokazać to wszystko, co i nam i może by przy okazji, mimochodem zauważył, to ci i my, czyli siermiężność i zły stan techniczny. Nie można poprzestać na oknach i na elewacji. A może by wzorem poprzednich budowniczych tego teatru bogaci sponsorzy i biedniejsi mieszczanie coś dorzucili w ramach "cegiełek", jeżeli kasa miejska nie wydoli?... Dziękujem za już i oczekujemy dalszego Rodzina Woj.....

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.