Nowy teledysk Leniwca już w sieci, płyta lada moment

Nowy teledysk Leniwca już w sieci, płyta lada moment

Utwór „Droga” promujący nowy album pod tym samym tytułem pojawił się wczoraj w internecie. Główną rolę w produkcji Leniwca gra satyryk Jacek Ziobro.

Skąd pomysł na współpracę z Jackiem Ziobro? - Poznaliśmy się kiedyś na scenie – mówi Zbigniew Muczyński - „Mucha”, lider zespołu. - Poza tym, nasz basista gra razem z nim w koszykówkę. Potrzebowaliśmy do teledysku kogoś kto wcieli się w rolę rasowego biznesmena. Wiedzieliśmy, że nikt z nas go nie zagra, że to nie będzie naturalne. Przyszliśmy do Jacka z gotowym pomysłem i prośbą by nam pomógł. Chyba zobaczył w naszych oczach prawdziwą pasję bo zgodził się natychmiast.

Ziobro w teledysku gra biznesmena, chodzi po mieście i rozmawia przez telefon komórkowy lub też siedzi przed laptopem. Co rusz przeszkadzają mu muzycy (a może tylko przywidzenia?), od których nie może się opędzić.

Jak mówi „Mucha”, współpraca z Jackiem to przyjemność. - Od razu łapał, o co nam chodzi. To po prostu zawodowiec.

Sam teledysk nagrywany był kilka dni temu w Jeleniej Górze: w Cieplicach, w centrum i na Zabobrzu. Jacek Ziobro pokazywany jest w nim na tle miejsc często odwiedzanych przez turystów.
- My występowaliśmy głównie w bocznych uliczkach i zaułkach, na tle odrapanych domów. Chcieliśmy, żeby nie było zbyt cukierkowo – mówi „Mucha”.

Nowa płyta Leniwca jest już gotowa, ma ukazać się w październiku. Zawiera 12 premierowych kawałków. To pierwsza płyta, nagrana przez Leniwca w sześcioosobowym składzie. - Na płycie jest saksofon, żeński wokal i druga gitara – mówi Zbyszek Muczyński.

Dodał, że to pierwsza płyta nagrana zawodowo. - Siedzieliśmy pół roku w studiu – mówi.
W sieci znajduje się na razie próbna wersja teledysku Leniwca. Właściwa trafi tam za kilka dni. Posłuchaj i obejrzyj:

Komentarze (2)

Na tym zdjeciu Pan gitarzysta wyglada niczym Joe Strummer z The Clash :-)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.