Olimpia bez straty seta

W ósmej serii dolnośląskiej III ligi mężczyzn rewelacyjny zespół siatkarzy MKS Olimpii wygrał u siebie z trzecią w tabeli Olavią Oława 3:0 (w setach do 21, 22 i 26 punktów). Na inaugurację sezonu podopieczni trenera Patryka Hobgarskiego zwyciężyli na boisku rywala 3:1. Z dorobkiem 18 pkt., w setach 21:9, kowarski klub zajmuje pewne drugie miejsce w grupie B (osiem ekip) i ma już sześć „oczek” przewagi nad Tygrysami ze Strzelina.

- Cieszy, że zawodnicy Olimpii znów pokazali się z dobrej strony. Grają coraz lepiej. To już trzeci zwycięski mecz bez straty seta (!). W bardzo wyrównanym sportowo zespole na każdej pozycji jest siatkarz, który na boisku pozytywnie wpływa na jakość gry – powiedział szkoleniowiec MKS Olimpii P. Hobgarski.

W sobotnim meczu na szczycie III ligi do sukcesu teamu z Kowar przyczynili się Marcin Szujewski, Wojciech Kozłowski, Grzegorz Drewnicki, Paweł i Piotr Gwizdek, Bartosz Wraga oraz byli zawodnicy kamiennogórskich Sudetów, którzy wzmocnili Olimpię, Norbert Łysek, Kamil Michno, Krystian Bąk, Damian Moszyk, Konrad Chojnowski i Dariusz Jakobschy.

W następnej kolejce, 6 grudnia o godz. 17, wicelider z Kowar powalczy u siebie z MTS – em Międzylesie.