Olimpia zdobyła Dziwiszów

Olimpia zdobyła Dziwiszów

Piast Dziwiszów przegrał dziś na swoim stadionie 0:3 (0:0) z Olimpią Kamienna Góra w meczu jeleniogórskiej klasy okręgowej. O zwycięstwie gości zadecydowała znacznie lepsza skuteczność pod bramką rywali. Bramki strzelili Przemysław Powiertowski, Konrad Domin i Marcin Masiel.

Goście mogli prowadzić już w pierwszej połowie. Mieli cztery okazje do zdobycia goli, ale pudłowali albo trafiali w dobrze ustawionego bramkarza Piasta Mikulskiego.

 

W drugiej połowie początkowo lekką przewagę osiągnęli piłkarze z Dziwiszowa. Nie potrafili jednak wypracować sobie pozycji strzeleckich. Kamiennogórzanie skutecznie się bronili, trzymając się taktyki w myśl zasady: z tyłu gramy na zero, a z przodu może coś wpadnie.

 

Kluczowym momentem meczu była 75 minuta gry i niefortunna interwencja obrońcy Piasta Macieja Zynera. Mając piłkę przy nodze, kilka metrów przed bramką swojej drużyny, zawahał się, co niezwłocznie wykorzystał Powiertowski, który strzałem z bliska dał Olimpii prowadzenie.

 

Cztery minuty później wspaniałą akcję przeprowadził Domin. Minął trzech graczy Piasta i kapitalnym strzałem pokonał Mikulskiego.

 

Drużyna z Dziwiszowa jeszcze próbowała coś zdziałać, ale tuż przed ostatnim gwizdkiem nadziała się na trzeci celny cios rywala, tym razem w wykonaniu Marcina Masiela, który ustalił wynik spotkania na 3:0 dla Olimpii.

 

Trener Piasta Marek Herzberg tłumaczył słabą postawę swojej drużyny trudnościami w jej skompletowaniu. Podobne problemy miał jednak także sztab Olimpii, która przyjechała do Dziwiszowa w jedenastu. Zespołu Piasta nie uratował  grający prezes Krzysztof Gurazda, który wszedł na boisko w drugiej połowie meczu.

Piast kontra Olimpia 001.jpg
Piast kontra Olimpia 005.jpg
Piast kontra Olimpia 006.jpg
Piast kontra Olimpia 008.jpg
Piast kontra Olimpia 010.jpg
Piast kontra Olimpia 013.jpg
Piast kontra Olimpia 014.jpg
Piast kontra Olimpia 016.jpg
Piast kontra Olimpia 018.jpg
Piast kontra Olimpia 019.jpg
Piast kontra Olimpia 020.jpg
Piast kontra Olimpia 023.jpg
Piast kontra Olimpia 026.jpg
Piast kontra Olimpia 027.jpg
Piast kontra Olimpia 032.jpg
Piast kontra Olimpia 035.jpg
Piast kontra Olimpia 036.jpg
Piast kontra Olimpia 038.jpg

Komentarze (1)

Gurazda miał uratować Piasta... ŻENADA!. Przecież ten gość już dawno powinien przestać grać!. Do przerwy jeszcze był punkt, po jego wejściu skończyło się 0:3...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.