Olimpia zdobyła Dziwiszów

Piast Dziwiszów przegrał dziś na swoim stadionie 0:3 (0:0) z Olimpią Kamienna Góra w meczu jeleniogórskiej klasy okręgowej. O zwycięstwie gości zadecydowała znacznie lepsza skuteczność pod bramką rywali. Bramki strzelili Przemysław Powiertowski, Konrad Domin i Marcin Masiel.

Goście mogli prowadzić już w pierwszej połowie. Mieli cztery okazje do zdobycia goli, ale pudłowali albo trafiali w dobrze ustawionego bramkarza Piasta Mikulskiego.

W drugiej połowie początkowo lekką przewagę osiągnęli piłkarze z Dziwiszowa. Nie potrafili jednak wypracować sobie pozycji strzeleckich. Kamiennogórzanie skutecznie się bronili, trzymając się taktyki w myśl zasady: z tyłu gramy na zero, a z przodu może coś wpadnie.

Kluczowym momentem meczu była 75 minuta gry i niefortunna interwencja obrońcy Piasta Macieja Zynera. Mając piłkę przy nodze, kilka metrów przed bramką swojej drużyny, zawahał się, co niezwłocznie wykorzystał Powiertowski, który strzałem z bliska dał Olimpii prowadzenie.

Cztery minuty później wspaniałą akcję przeprowadził Domin. Minął trzech graczy Piasta i kapitalnym strzałem pokonał Mikulskiego.

Drużyna z Dziwiszowa jeszcze próbowała coś zdziałać, ale tuż przed ostatnim gwizdkiem nadziała się na trzeci celny cios rywala, tym razem w wykonaniu Marcina Masiela, który ustalił wynik spotkania na 3:0 dla Olimpii.

Trener Piasta Marek Herzberg tłumaczył słabą postawę swojej drużyny trudnościami w jej skompletowaniu. Podobne problemy miał jednak także sztab Olimpii, która przyjechała do Dziwiszowa w jedenastu. Zespołu Piasta nie uratował  grający prezes Krzysztof Gurazda, który wszedł na boisko w drugiej połowie meczu.