Opowieści nagrodzone

Fot. Jacek Jaśko

"Opowieści ostateczne" Leszka Różańskiego z ilustracjami Kaliny Jaśko i muzyką Piotra Syposza uhonorowane zostały Nagrodą Wydawniczą SILESIANA 2013.

Na zakończonych właśnie we Wrocławiu 5 Targach Książki Regionalnej, jury jednogłośnie główną nagrodę przyznało "Opowieściom statecznym", niezwykle starannie wydanym przez wydawnictwo AD Rem z Jeleniej Góry. Do konkursu zgłoszono blisko 40 publikacji reprezentujących 30 wydawnictw z terenu Dolnego Śląska. - Bibliotekoznawcy, wydawcy, specjaliści od promocji i bibliotekarze zasiadający w jury tegorocznej edycji Nagrody Wydawniczej Silesiana, przyznając nagrodę główną, zwracali uwagę na oryginalność tematu, nawiązanie do regionalnych legend, niezwykłą staranność edytorską i wysokie wartości estetyczne - mówi Katarzyna Zborowska, związana z Targami Książki Regionalnej od początku istnienia imprezy.
Z autorami Opowieści ostatecznych będzie można się spotkać w środę 23 kwietnia. Tego dnia o godzinie 16.00 rozpocznie się w Książnicy Karkonoskiej spotkanie KSIĄŻKA MÓJ BOOK. W obchodzonym właśnie Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich, będzie okazja do spotkania nie tylko z autorami Opowieści ostatecznych, ale także z Wydawcą, Ilustratorem, Introligatorem, a rzecz będzie o książkach papierowych, ebookach i audiobookach. Spotkaniu towarzyszy wystawa ilustracji do Opowieści ostatecznych
Poza nagroda główną, jury przyznało dwa wyróżnienia. Dla Wrocławskiego Domu Wydawniczego za kwartalnik "Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie" oraz dla wydawnictwa eMKa za Zagadkowy Wrocław Izabelli Przepiórkowskiej.

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.