Ostatni pociąg do Lwówka Śląskiego

fot. użyczone

W niedzielę 11 grudnia wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy, po raz ostatni wyruszył na trasę pociąg z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego.
 

Historyczny skład pod nazwą „Ostatni leniwiec” relacji Jelenia Góra-Wrocław Główny, przez Lwówek Śląski odjechał ze stacji początkowej o godzinie 9.57. W trakcie przejazdu do Lwówka Śląskiego pociąg miał dłuższe postoje na poszczególnych stacjach, po to  aby podróżujący mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia
Przyczyną zawieszenia przez Koleje Dolnośląskie ruchu pociągów z Jeleniej Góry do Lwówka Śl, który ostatnio odbywał się tylko w weekendy jest fatalny stan nieremontowanej od lat linii. Ze względu na niego jakiś czas temu na części trasy wprowadzono ograniczenie prędkości składów do 10 kilometrów na godzinę. Ostatecznie wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy zdecydowano o zawieszeniu ruchu kolejowego i zastąpieniu go autobusową komunikacją zastępczą. Według szacunków, aby pociągi wróciły na tą linię jej zarządca czyli PKP PLK musiałby poczynić wielomilionowe nakłady na remont zniszczonego torowiska.

15356700_1101980169912688_7378099224207707587_n.jpg
15390761_1101980306579341_3693359453959713566_n.jpg
15401057_1101980356579336_8811707123050679061_n.jpg
15355604_1101980189912686_7504619900500004308_n.jpg

Komentarze (25)

i bardzo dobrze... w koncu ten zawszony Lwowek zostanie odciety od cywilizaci i wielkiego miasta... dla nas Panow tych terenow, - jeleniogorzan- lowowek i inne okoliczne wsie, sa tylko pacholkami i robolami, ktorzy maja zapierniczac

Jesteś skończonym durniem. Lwówek należy wspierać, bo inaczej Wrocław nas wszystkich zniszczy. Taki teraz jest ten wspaniały kapitalistyczny świat.

Człowieku weź zluzuj. Obrażasz ludzi jak to tylko możliwe. Co Ci oni zrobili że tak na nich jedziesz? Uważasz że jesteś Panem ? To Ci powiem że jesteś w błędzie. Bo nawet pracując w korporacjach nie byłeś taki chojrak.

Oczywiście to było do Tego Pana co podpisuje sie jako taxi 196-25

taksi 9625 - słomka w butach widzę trzyma się dość solidnie

W sumie prawdę mówiąc to są pieniądze na remont tej linii i nie tylko. Niestety w strukturach PKP PLK jest tyle spółek których to 60% to tylko przykrywka i są one kompletnie niepotrzebne do właściwego utrzymania firmy i tylko są koszty wyrzucane w błoto wiele wiele wiele milionów miesięcznie.

Ta słoma w butach służy ''panowi'' taksi 9625 również do podcierania się za stodołą ....już o uszczelnieniu okien nie wspomnę..

Dobra zmiana - i wszystko jasne...Konfetti było?

A sam coś wymyślisz czy powielać teksty potrafisz? Ta twoja dobra zmiana i 2 sort to już tekst tak wytarty jak twój platfusowy mózg. A jeśli chodzi o linię do Lwówka to dzięki między innymi Platformerskim rządom do tego doszło bo nikt z platfusowych wójtów, burmistrzów czy prezydentów miejscowości przez które ta linia przejeżdża nie chciał zainwestować, woleli czekac aż sama się wykończy i to jest ta twoja dobra zmiana. To platfusy doprowadziły do sprzedaży co lepszych kąsków w obce łapska , zabrudzenia miejscowosci marketami wszelakiej maści i braku finansowania dobra wspólnego, bo ważne było koryto i kolesie

Głupoty tego typu może pisać tylko ktoś, kto nie rozumie jak działa gospodarka i ekonomia. Efekty są długofalowe i widoczne dopiero po dłuższym czasie. Tylko tuman może napisać, że to co teraz obserwujemy w gospodarce, to efekt rocznego rządzenia PiSu. PiS będzie można rozliczyć za 5-10 lat, a nie teraz.

i potem tacy co tu komentują idą do władzy i nie ma pieniędzy na nic.
tak samo wykończyli Kowary, Karpacz nieco inaczej. I co teraz czas na Lwówek!? durni politycy! macie pieniadze w UMWD! MACIE KASE Z UE! dlaczego boicie sie ją wyorzystać? czekajcie,az wam zabiora dotacje a złodzieje roskradną tory! mam nadzieje, ze ktos z UMWD przeczyta to! i pomysli głową, że ludzie sa odcieci od swiata,a władza jest dla ludzi i MUSZĄ bez kompromisu zapewnic transport

pierwsyz komentarz jest najwlasciwszy...... we lowoku i okolicch miezkaja tylko i wylacznie robotnicy z fabryk... i maloetnie prostytutki... biedronka do dla nich luksus

Myślałem, że w Jel. Górze mieszkają nico mądrzejsi ludzie !
Sądząc po wpisach: taxi 9625 oraz "mieszkańca" - niekoniecznie tak jest.
Po pierwsze i w Jel. Górze i w Lwówku żyją Polacy !
MOŻE TROCHĘ WZAJEMNEGO SZACUNKU PRZYDAŁOBY SIĘ - co Panie taxi ???
Ponadto w Lwówku znajduje się RATUSZ - pięknie odrestaurowany - DRUGI W KOLEJNOŚCI, PO RATUSZU WROCŁAWSKIM - pod względem wartości historycznej na Dolnym Śląsku - zapraszamy, warto zwiedzić ...
Mimo, że widziałem kilkadziesiąt stolic w różnych krajach Europy, Azji, Ameryki - uważam, że Jel. Góra również jest urokliwym, pięknym miastem.
A pociągu nie ma, bo dzisiaj każdy może sobie kupić auto i jeździć nim.
Nawet taksówkarz.

Nie każdy może sobie kupić samochód i jeździć.Są też osoby niepełnosprawne i bez prawa jazdy.Likwidując pociąg odcięto wiele osób od świata.Na tej trasie gdyby pociąg jechał z prędkością 50-70 miałby lepszy czas przejazdu niż blachosmrody. Szczególnie w zimie

90% wpisów poświęcacie na odpowiadanie trollowi, który jeśli należy do jakiejś korporacji taksówkowej, to na pewno nie do tej, którą w ten sposób ośmiesza. Daliście się podpuścić, a gość siedzi i ma ubaw.

Ten gość to były taksówkarz.Był prezesem mercedesa 19626.Został wywalony za mobbing na dziewczynach z centrali i od tego czasu pisze głupoty.Kiedyś podałem jego imię publicznie i jakiś czas był spokój.Teraz znowu świruje.

Nie wierzę ci, Zdzichu. Mieszkałem obok prezesa tej korporacji i był wporzo. Zaczepiał mnie, a nie moją koleżankę, ale to nie powód, aby twierdzić, że to gejuszek! Zapisałem go do ONR i jest OK!

Nie karmić trolla, dziś już nie pierwszy raz się podszywa pod mój nick.

Na razie to ty wyglądasz na trolla. ONR już ci się znudził?

Od razu widać że jesteś trolem. Każdy taksówkarz w Jeleniej wie że o remika chodzi

bydlaki rządzące od 1990 tak rozwalały nasz kraj że coraz to mniej pociągów jeździ - ale co tam tory heh lepiej patrzcie ile śniadego islamskiego wojska dostało się już nielegalnie do europy przez niestrzeżoną granicę i czekają tylko na rozkazy aby rezać białych

Dziwne że za naszą południową granicą wszystko się opłaca radzę wybrać się z Harachova w stronę Liberca tam stawiają na kolej. Remonty torów i całej infrastruktury kolejowej . W Polsce jak zwykle nic się nie opłaca.

Oczywiście to było do Tego Pana co podpisuje sie jako taxi 196-25

No i co z tego? Tyle piszesz, że się pogubiłem!

Nie karmić trolla, dziś już nie pierwszy raz się podszywa pod mój nick.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.