PESTKA i pestkUE zawładną Jelenią Górą

PESTKA i pestkUE zawładną Jelenią Górą

Po raz siódmy w Jeleniej Górze. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Awangardowych PESTKA, który organizuje Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Teatr Odnaleziony, startuje już w środę, 28 maja. Pokazy teatralne potrwają do 31 maja.

Sygnał do rozpoczęcia festiwalu da Teatr Odnaleziony, który po przerwie wznawia działalność. Do Jeleniej Góry przyjadą teatry znane na Dolnym Śląsku, jak choćby Teatr Formy ze spektaklem Babel (spektakl ruchowy, plastyczny) i Teatr Ad Spectatores ze spektaklem Molly B. Teatr Brama na PESTKĘ przygotował „Fale”, spektakl inspirowany twórczością Virgini Woolf i poezją Roberta Krupowicza. To tylko niektóre z festiwalowych propozycji.

Przez cztery dni widzowie (po ostatnim spektaklu) będą się mogli spotkać w Klubie Kwadrat na panelach dyskusyjnych, spotkaniach z twórcami. Po dyskusjach przewidziano (BEZPŁATNIE) koncerty.

Wejściówki na spektakle w Sali Novej JCK przy ulicy 1 Maja 60 (wszystkie w cenie 2 zł) należy zarezerwować jak najszybciej w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej (od wtorku do piątku od godz. 13 do 18). Widownia w sali widowiskowej JCK przy ulicy Bankowej dysponuje większą ilością miejsc. Na te spektakle można przyjść „z marszu”, jest duża szansa, że wejściówkę będzie można kupić (za 2 zł!) w ostatniej chwili.

PESTECZKA - pestkUE
Festiwal skierowany do dzieci, BEZPŁATNY, w tym roku rozgrywać się będzie od 30 maja do 1 czerwca od godziny 10 do 18 w namiocie na Placu Ratuszowym.
Dla dzieci przygotowano warsztaty technik cyrkowych, warsztaty lalkowe, glinianych ludów, gry, zabawy. Codziennie o godzinie 16 prezentowane będą spektakle teatralne dla maluchów czeskich teatrów oraz cyrkowo-lalkowe show grupy LIbKar.

 

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.