Piłkarki ręczne znów przegrały

Fatalnie rozpoczęły sezon piłkarki ręczne Carlos Astol Jelenia Góra. Dzisiaj doznały trzeciej porażki, po słabej grze jeleniogórzanki uległy Łączpolowi Gdynia 20:29 i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Gospodynie toczyły równorzędną walkę tylko do 23 minuty, kiedy to było 10:11. Wcześniej prowadziły nawet 6:4, ale były to miłe złego początki. W końcówce pierwszej odsłony rywalki „odjechały” na 10:16. Podopieczne Katarzyny Jeż słabo grały w obronie i często bez pomysłu w ataku. No i były słabo skoncentrowane, czego dowodem jest, że tylko w pierwszej połowie nie wykorzystały trzech rzutów karnych (w całym meczu aż pięciu).

W bramce przyjezdnych z kolei świetnie spisywała się dobrze znana w Jeleniej Górze Justyna Jurkowska (dawniej Alberciak).

Carlos nie potrafił odrobić choćby części strat nawet grając w przewadze. Pod koniec pierwszej połowy, przy stanie 11:16 karę dwóch minut otrzymała jedna z zawodniczek Łączpolu. Jeleniogórzanki przez ten czas nie strzeliły gola, a straciły jednego.

W drugiej połowie gospodynie grały szybko, ale nadal bez pomysłu. Zmniejszyły nawet straty do 17:22 (41 min.), ale przyjezdne później znowu odskoczyły na bezpieczną przewagę i kontrolowały wynik do końca.

Carlos Astol Jelenia Góra – Łączpol Gdynia 20:29 (11:18)
Carlos: Skompska, Baranowska – Oreszczuk 4, Latyshevska 4, Gęga 4, Fursewicz 1, Pylypiuk 1, Stochaj oraz Kaczyńska 4, Odrowska 2, Kocela.
Najwięcej dla Łączpolu: Andrzejewska 9, Sztejerka 7.