Piękne kolędowanie z Marcinem Wyrostkiem

Fot. ALKA, FC UM Jelenia Góra

Takich tłumów nikt się chyba nie spodziewał. Na wczorajszym (5 stycznia) koncercie "Harmonia świąt" z Marcinem Wyrostkiem i jego zespołem Corazon, który odbył się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, tłoczno było nawet na najwyższych balkonach. Jeleniogórzanie z ochotą i wzruszeniem śpiewali razem kolędy.

Marcin Wyrostek już raz udowodnił, że potrafi rewelacyjnie wciągnąć publiczność do wspólnego śpiewania. Na koncercie zorganizowanym z okazji Święta Niepodległości śpiewaliśmy z nim 11 listopada ubiegłego roku pieśni patriotyczne. Wczoraj w kościele garnizonowym zabrzmiały polskie kolędy.

Ciekawie zaaranżowane, w góralskim lub latynoskim klimacie, znane wszystkim kolędy i pastorałki, zabrzmiały świeżo i radośnie.

Marcin Wyrostek często podczas koncertu odwoływał się do swojego dzieciństwa i wspominał, jak w rodzinnym domu w Jeleniej Górze najważniejszą tradycją świąt Bożego Narodzenia było wspólne kolędowanie. "Niech ta płyta stanie się inspiracją do wspólnego kolędowania. Do płyty dołączam śpiewnik z tekstami kolęd. Niech w Państwa domach zagości prawdziwa Harmonia Świąt!" - życzył jeleniogórzanom, którzy na koncercie poczuli się jak jedna rodzina.

Artysta dziękował także samorządowi jeleniogórskiemu, który wsparł wydanie płyty "Harmonia świąt" oraz zafundował mieszkańcom wczorajszy koncert.

Wraz z Marcinem Wyrostkiem i zespołem Corazon wystąpili wokaliści Marcin Jajkiewicz oraz Wiola Malchar-Moś.

Dzisiaj (6 stycznia) mamy kolejna okazję do wspólnego kolędowania. O godz. 13 spod bazyliki św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Góry wyruszy Orszak Trzech Króli.

wyrostek (1).jpg
wyrostek (11).jpg
wyrostek (12).jpg
wyrostek (13).jpg
wyrostek (14).jpg
wyrostek (15).jpg
wyrostek (16).jpg
wyrostek (17).jpg
wyrostek (18).jpg
wyrostek (19).jpg
wyrostek (20).jpg
wyrostek (21).jpg
wyrostek (22).jpg
wyrostek (23).jpg
wyrostek (24).jpg
wyrostek (25).jpg
wyrostek (26).jpg
wyrostek marcin  (2).jpg
wyrostek marcin  (3).jpg
wyrostek marcin  (5).jpg
wyrostek marcin  (4).jpg

Komentarze (1)

Fajnie by bylo ,zeby tak zawsze w kosciolach bylo wiecej muzyki ,spiewu i instrumentow muzycznych mysle ,ze frekfencja w kosciolach poszla by w górę bo my polacy jestesmy muzykalnym narodem.
A co do koledowania bylo pieknie i wspanialy nastrój.A panu Wyrostkowi dziekujemy za tak piekny wystep.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.