„Pietruszka” dla najmłodszych

„Pietruszka” dla najmłodszych

Dwukrotnie (o godz. 10.30 i 12.30) w jeleniogórskiej filharmonii zabrzmi 10 kwietnia Niedzielny Poranek Muzyczny dla dzieci i rodziców. W programie obszerne fragmenty baletu Igora Strawińskiego "Pietruszka" w wersji na dwa fortepiany i perkusję. Zagrają jeleniogórscy muzycy: duet fortepianowy Barbara Sas i Aleksandra Orłukowicz oraz perkusista Tomasz Kujawa. Na scenie wystąpi także dziecięcy zespół taneczno-aktorski uczniów Szkoły Podstawowej w Kopańcu, przygotowany przez Julię Maczek. Jako dobosz zagra utalentowany uczeń klasy perkusji szkoły muzycznej w Cieplicach - Eryk Coldman. Koncert poprowadzą Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewicz. 

"Pietruszka" I. Strawińskiego to suita baletowa, której premiera odbyła się w 1911 r. w Paryżu. Autorzy libretta to sam kompozytor oraz Aleksander Benois. Widowisko opowiada o perypetiach kukiełek występujących na karnawałowym jarmarku w Petersburgu. Bohaterami dzieła są: błazen Pietruszka, czarny Maur - rywal Pietruszki, oraz Szarlatan (właściciel teatrzyku) i liczna publiczność jarmarczna.
Podczas karnawału tytułowy Pietruszka, a właściwie Piotruś, zakochuje się w pięknej tancerce, Balerinie, jednak na drodze staje mu niezwykle groźny rywal - Maur. Między Pietruszką a Maurem dochodzi do bójki... Jak skończy się ta muzyczna opowieść? Czy niepozorny pajac zdoła odnaleźć prawdziwe szczęście? Czas pozwolić oczarować się baśniowym dźwiękom. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.