PiS ma plan przewrotu w powiecie

PiS ma plan przewrotu w powiecie

- Chcemy zmienić układ, który funkcjonuje tam od początku jego istnienia – zadeklarował dzisiaj Eugeniusz Kleśta z Prawa i Sprawiedliwości. Jak twierdzi, wspólnie z Platformą jest w stanie utworzyć większościową koalicję. Tyle, że PO milczy.

- Proponujemy program zmian bez żądania jakichkolwiek stanowisk. Nasi radni są osobami niezależnymi, nie pałają rządzą wejścia do czynnego funkcjonowania w zarządzie powiatu – mówił Kleśta na dzisiejszej konferencji prasowej PiS-u. - Chcemy tylko, żeby powiat wyszedł z długów, żeby zmienił swoje podejście do gmin. To, co się do tej pory działo było przez nas krytykowane w poprzedniej kadencji, ale ta krytyka zamykała się w czterech ścianach sali obrad rady powiatu.

PiS uważa, że może stworzyć koalicję większościową. Wydaje się to mało prawdopodobne, gdyż w 19 osobowej radzie SLD zdobył 7 mandatów a 3 komitet Razem dla powiatu. Oba już przed wyborami deklarowały współpracę. PiS ma jedynie 4 radnych, PO – 5.

Kleśta uważa, że jeden a nawet dwóch radnych SLD jest w stanie przyłączyć się do jego inicjatywy. - Deklarujemy 5 mandatów, Platforma ma też 5. To wystarczy – mówi.
Nie chciał powiedzieć, kto z lewicy mógłby przejść na drugą stronę.
Problem jednak w tym, że PO nie chce rządzić z ludźmi partii Kaczyńskiego.

- Złożyliśmy deklarację o chęci współpracy na ręce pana Jerzego Pokoja, ale na razie bez odpowiedzi. Wydawało nam się, że ta współpraca jest możliwa, bo szliśmy do wyborów z podobnymi hasłami zmian w powiecie. Jeśli Platforma boi się zmian, to niech to po prostu powie – apeluje Eugeniusz Kleśta.

Na dzisiejszej konferencji zaprezentowali się też nowi radni Rady Miejskiej w Jeleniej Górze z PiS-u. Nie chcieli jednak powiedzieć, czy będą próbowali stworzyć koalicję z PO, czy może przejdą do opozycji. - To będzie zależało od wyników wyborów prezydenckich, bo to zadaniem prezydenta będzie budowanie koalicji – powiedział Krzysztof Mróz. A gdyby Platforma, której do rządzenia brakuje 2 głosów, zwróciła się z propozycją współpracy? - Decyzje jeszcze nie zapadły, ale nie odrzucamy takiej możliwości – powiedział Ireneusz Łojek.

Radni nie chcieli też powiedzieć, kogo PiS poprze przed drugą turą wyborów prezydenckich. Zdradzili jedynie, czym chcieliby się zająć w radzie: Krzysztof Mróz chciałby nadal pracować m.in. w komisji statutowej, I. Łojek w komisji oświaty. Nowy radny Rafał Szymański powiedział, że chciałby wnieść odrobinę świeżości w radzie, gdyż nie zdążył przesiąknąć polityką. Chciałby zająć się promocją turystyki i rozwojem kultury.

Komentarze (17)

Niechaj pan Eugeniusz nie łudzi się ,że Jurek Pokój -jego dawniej serdeczny kolega-zmieni front i nagle wesprze PiS. Już od lat dba o to, by nikt SLD- a zwłaszcza panu staroście- nie zaszkodził.Przecie w czasie kampanii popierał tych, których kiedyś Pawluszek z Olą Wolską i Elą Sadlak odsuwali od władzy w Karpaczu a pośrednio w powiecie.

Zgadza się: PO+SLD zadbają o swoje interesy.

POzostanie mu się pogodzić z Tuskiem skoro doły chcą się brataćm albo wywali z partii rozłamowców

My ze wszystkimi się pogodzimy, byle tylko nie oderwać doopska od stołka.Przyklejeni wszystkich opcji łączcie się!

dlatego nie wchodzi do koalicji z innymi oni są prawi polacy jak stwierdził Prezes.

Szymański jest już w którejś z kolei partii i twierdzi iż nie przesiąkł ;) Chyba był z Zawiła w Unii Wolności z tego co pamiętam.

TYLKO LUDZIE Z WIELKĄ MĄDROŚCIĄ I W CELOWYM DZIAŁANIU, BEZ GRUSZEK NA WIERZBIE I GOŁĄBKÓW NA DACHU,POPIERAMY 5 GRUDNIA.

Ale buźki :0 nie ufam im :whistle:

A ja sądziłem, że przedstawiciele różnych ugrupowań skupią uwagę na celach, które zamierzają osiągnąć podczas wypełniania misji powierzonej przez Jeleniogórzan. Kto z kim po co, kiedy i dlaczego jest ważne po uprzednim ustaleniu dla osiągnięcia jakiego celu.

Trwa wielki wyścig do rządzenia (o te dwa głosy)My zrobimy wszystko jak dostaniemy to i to i jeszcze to. A gdzie obietnice przedwyborcze?. Już po wyborach to wyborców mamy gdzieś.
Pana Łojka nic nie nauczyły układy polityczne w CRR KRUS i jak został wykiwany z Dyrektora.

Klicja SLD+PO+Zbyszek nie wytrzyma próby czasu. Najwyżej 1/4 kadencji. Po roku wykrystalizuje się koalicja PO + PiS + 2 radnych z RdR + 1 radny z SLD = 12 osób. W opozycji pozostanie 6 z SLD + Zbyszek.

PO i SLD nawet jak by coś teraz próbowali zdziałać to tylko po to by jak najwięcej mieć dla siebie. A kto dostanie po du...e?
Jak zwykle my mieszkańcy bo co jak co PO i SLD w parze nie idą zaczną się żreć między sobą i nic nie będą robić. Mało to takich przykładów mamy w Polsce hm... a nawet w samej stolicy. Najgorszy układ PO+SLD. Pożyjemy zobaczymy. Zresztą mi się wydaje że SLD poprze "Razem dla Jeleniej Góry". To PO jeżeli chce być spokojna o głosy powinna gadać z 3 na liście pod względem głosów na Prezydenta czyli "WM". Bo to wszystko jest taki nie pewne. Jeżeli nie dogadają się to głosy się podzielą a wtedy może zadecydować parę głosów.Taka sytuacja nie pewna.Ale im i tak za bardzo to chyba nie zależy jak przegrają i tak mają pewne posadki w Sejmiku i w Warszawie to wcale mogą nie walczyć tak zaciekle o ten elektorat przecież Prezydentura to nie wszystko.

a kto zrobi porządek na stanowiskach(także kierowniczych), które zajmują emeryci dojąc państwo jak się da zabierając młodym szansę !!!!!!??????????

Dlaczego pisiorki zgadzają się na zasiadanie w Radzie Miasta Jelenia Góra dwóch kmiotków z mieszkających w gminie Jeżów - Te ich fałszywe meldunki w naszym mieście degradują ich jako radnych. Komitet wyborczy tej partii powinien zostać ukarany stratą tych mandatów. O sprawie tej wie Jurek Pokój i bardzo mętnie to wyjaśniał w TV DAMI, niby tam się wybudowali a są dalej jeleniogórzanami. Jednak oni tam śpią, uprawiają ogródki, tam płacą podatki. I jak ktoś mnie przekona, że będą pilnować interesów naszego miasta........

W Czerwonej Kotlinie trudno jest coś zmienić! Ale cała nadzieja w tym , że
Tuskokomuna sama się POkuna!

Szymański "kulom się nie kłania". Może on pokaże nam to oblicze prawicy, na które wszyscy czekamy...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.