Pit Malaszczak tenisowym mistrzem DŚ

Na zabobrzańskich kortach odbyły się mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików w tenisie ziemnym.

W kategorii dziewcząt grę deblową wygrały Adrianna Klawińska (GTT Głogów) i Dominika Bobik z Wrocławia. Na srebrnym podium stanęły wałbrzyszanki Natalia Sławińska i Alicja Tobolewska, które w półfinale pokonały siostry Kamilę i Paulinę Lewińskie z Klubu Tenisowego Jelenia Góra 7:5, 6:3. Tydzień wcześniej obie córki trenera Janusza Lewińskiego dominowały w deblu w dolnośląskich zawodach w Złotoryi i wspólnie zajęły trzecie miejsce w grze singlowej.

W dolnośląskim czempionacie młodziczek na kortach KT druga indywidualnie była Dominika Bobik, brązowe medale wywalczyły Alicja Tobolewska i Natalia Sławińska. Z tą ostatnią rozstawioną z numerem 3 porażki 6:4, 3:6, 4:6 o wejście do półfinału doznała Kamila Lewińska (KT JG).

Singlową rywalizację chłopców wygrał Pit Malaszczak (FTC Ściegny), kolejne lokaty zajęli tenisiści z Wrocławia Kajetan Barański i Krzysztof Goldberg oraz Marcin Grędziński (ZTT Złotoryja). Z mistrzowskiego sukcesu w grze deblowej cieszyli się zawodnicy z Wrocławia Kajetan Barański i Teodor Szpejankowski. Na srebrnym podium też stanęli wrocławianie Krzysztof Goldberg i P. Krzemieniowski.

Dolnośląskie mecze młodzików zorganizowali działacze KT Jelenia Góra.