Po 40 tys. zł dla szkół!

Konkurs – akcja społeczna TAURON Ekoenergia na finiszu! Rozstrzygnięto konkurs na rzecz ochrony środowiska pod hasłem „Sala przyrody TAURON Ekoenergia”. Szkoła Podstawowa w Stankowicach (Leśna), Szkoła Podstawowa w Siedlęcinie im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania, Publiczna Szkoła Podstawowa w Osowcu i Szkoła Podstawowa im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym (Świdnica) otrzymają po 40 tys. zł na zorganizowanie Sali Przyrody TAURON Ekoenergii.

Na konkurs wpłynęły 32 zgłoszenia szkół podstawowych z terenów sąsiadujących z elektrowniami wodnymi TAURONA. Uczniowie udowodnili swoją aktywność na polu edukacji ekologicznej: udział w konkursach i akcjach ekologicznych organizowanych na terenie kraju, wycieczkach i apelach tematycznych, happeningach, autorskich przedstawieniach, przedstawili prace literackie i plastyczne (w tym... makiety elektrowni). Poziom nadesłanych prac był tak wysoki, że organizatorzy konkursu zaostrzyli kryteria oceny: „nagrodzili szkoły, które przy porównywalnym zaangażowaniu w sprawy ochrony klimatu, mają najtrudniej, aby taką aktywność podjąć”.

W konkursie wyróżniono ponadto cztery szkoły: Szkołę Podstawową im. K. Makuszyńskiego w Pobiednej, Zespół Szkół w Postominie, Szkołę Podstawową w Maszewku (Gmina Wicko) i Szkołę Podstawową w Zbylutowie filia Włodzice (Lwówek Śląski). Każda z wyróżnionych szkół otrzymała nagrodę w wysokości 10 tys. zł.
 

Komentarze (2)

wygląda na to, że przepłacamy ich usługi bo nie mamy alternatywy

Pełen szacunek dla zwyciezców!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.