Początek III ligi na 1:1

Siatkarze klubów w Kowarach i w Jeleniej Górze z różnympowodzeniem rozegrali inauguracyjne mecze w dolnośląskiej trzeciej lidze mężczyzn. Był komplet punktów, ale również przegrana.

W grupie B kowarska Olimpia zwyciężyła 3:1 w Oławie w konfrontacji z Olavią. Zespół trenera Patryka Hobgarskiego poddał się tylko w pierwszym secie (18:25), w pozostałych odsłonach (28:26, 25:14, 25:23), odzyskał wigor i zasłużenie zdobył ligowe punkty. Po prawie dwuletniej przerwie zawodnikom Klubu Siatkarskiego Jelenia Góra (poprzednio KPSW JG), udał się powrót na ligowe boiska. W inauguracyjnym meczu grupy A podopieczni trenera Wojciecha Lary doznali porażki w Legnicy z Ikarem 1:3 (19:25, 20:25, 2520, 18:25).

Przed nowym sezonem obie jeleniogórskie drużyny zagrały dwa derbowe kontrolne spotkania sparingowe. Pierwsze 3:0 wygrali jeleniogórzanie, drugie wynikiem 4:0 zakończyła zwycięsko Olimpia.

W drugiej kolejce III ligi (4.X.), siatkarze Olimpii powalczą w Międzylesiu z MTS – em. W najbliższą sobotę (4.X.), KS JG zagra przed własną publicznością z Ogniem Żmigród.