Pod batutą Jerzego Maksymiuka

Pod batutą Jerzego Maksymiuka

Jeszcze w tym tygodniu jeleniogórska filharmonia zaprasza na dwa koncerty. W piątek, 4 kwietnia, o godz. 19.00 zabrzmi kolejny koncert z cyklu „Mistrzowie Batuty”, przygotowanego specjalnie na 50. sezon działalności Filharmonii Dolnośląskiej. Tym razem Orkiestra Symfoniczna FD zagra pod batutą Jerzego Maksymiuka! 

Jerzy Maksymiuk jest jedną z najwybitniejszych i jednocześnie najbarwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. To artysta wszechstronny i wysoko ceniony w każdej z dziedzin swojej muzycznej aktywności. Jako słynny propagator muzyki współczesnej (jest jednym z założycieli Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej) wielokrotnie nagradzany był za wykonywanie i nagrywanie dzieł współczesnych twórców. Wielkim uznaniem cieszy się także jego własna działalność kompozytorska. Podczas najbliższego koncertu w Jeleniej Górze wystąpi w potrójnej roli: jako dyrygent, kompozytor i pianista. Poprowadzi batutą jeleniogórską orkiestrę i słowem cały wieczór z muzyką, podczas którego zabrzmi m.in. utwór Liście gdzieniegdzie spadające jego autorstwa. W programie koncertu znalazły się także utwory innych kompozytorów: Fantazja polska op. 19 I. J. Paderewskiego, II Koncert fortepianowy F. Liszta, Uwertura – fantazja Romeo i Julia P. Czajkowskiego oraz Fragmenty z I i II Suity Romeo i Julia S. Prokofiewa.
Jako solista wystąpi ceniony pianista Karol Radziwonowicz, który od wielu lat prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą.  

Komentarze (1)

A ten drugi ?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.