Pokaż nowe oblicze miasta... i weź nagrodę!

Pokaż nowe oblicze miasta... i weź nagrodę!

Jesteś uważnym obserwatorem zmian zachodzących w Jeleniej Górze po roku 1989? Pasjonuje Cię fotografia? Konkurs fotograficzny „JELENIA GÓRA ZMIENIA SIĘ” jest dla Ciebie szansą na sukces!

Kluczem do wystartowania w konkursie jest uważność obserwatora podglądającego Jelenią Górę przez obiektyw aparatu fotograficznego przychylnym okiem. Celem jest bowiem udokumentowanie pozytywnych przemian Jeleniej Góry na przestrzeni 25 lat transformacji ustrojowej. Uchwycone w kadrze zmiany mogą dotyczyć wszelkich aspektów życia społecznego oraz krajobrazu miasta.
Konkurs „Jelenia Góra zmienia się” organizuje Jeleniogórskie Centrum Kultury. Zaproszenie do wzięcia w nim udziału skierowane jest do osób pełnoletnich. Nieważne jest miejsce zamieszkania w Polsce. Istotne, aby fotografie nadesłać do 14 lipca 2014 roku. Stawką są nagrody finansowe (główna do 1500 zł!) i udział w pokonkursowej wystawie plenerowej.
Każdy może zgłosić do konkursu maksymalnie trzy fotografie lub trzy zestawy fotografii (do trzech zdjęć ). Prace należy dostarczyć do 14 lipca 2014 roku na płycie CD lub DVD wraz z formularzem zgłoszenia drogą pocztową lub osobiście w zaklejonej kopercie na adres: Jeleniogórskie Centrum Kultury, ul. 1 Maja 60.
Obowiązują wymogi techniczne nadsyłanych prac wykonanych w technice cyfrowej oraz skanów fotografii analogowych w formie cyfrowej: format zdjęć JPG lub TIFF skompresowany, kolor (CMYK i podgląd RGB tego samego zdjęcia) lub czarno-biały (greyscale), wielkość zdjęć powinna wynosić nie mniej niż 3000X2000 pikseli, w rozdzielczości 300 dpi. Rozmiar pliku nie może przekroczyć 25 MB, format 16:9, 3:2 16:10, 4:3, orientacja pion, poziom. Nazwa pliku powinna składać się z nazwiska i imienia autora oraz kolejnego numeru fotografii.
Zabronione jest składanie prac sprzecznych z prawem lub dobrymi obyczajami. Ważne, aby autor fotografi i posiadał do nich pełne prawa autorskie i zgodę sfotografowanych osób na wykorzystanie ich wizerunku. Nadesłane prace przechodzą bowiem na własność organizatora konkursu i mogą być później wykorzystane przez JCK i Miasto Jelenia Góra w celach promocyjnych.
O wynikach konkursu zadecyduje jury 21 sierpnia 2014 roku.
Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane będą na Placu Ratuszowym podczas Września Jeleniogórskiego.
Fotograficzny konkurs swoim patronatem objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry, Marcin Zawiła. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.jck.pl Warto przychylnym okiem skadrować Jelenią Górę!

 

Komentarze (2)

"Warto przychylnym okiem skadrować Jelenią Górę!" - już niedługo skadrujemy chłopaki - Idziemy PO was !!!

i co...? za trzy tysiące mam udawać że jest cudownie...? zapraszam do robienia zdjęć: przychodnia RTG ul:Grottgera, Park Wzgórze Kościuszki, kamienice zarządzane przez ZG-coś tam coś tam..., te śmietniki z przewalającymi się nieczystościami i tych ludzi grzebiących co noc po śmietnikach?.+ nagrania audio śmieciarek o godzinie 5`30 rano... a może foto wszelkiej maści dyskontów dużych i małych?. Albo facjaty plakatowe podrasowane na "fotoszopie" starszej pani z sejmu, i znanego -prezydęta- na tle prezentu dla małżonki i kolegi wicka Józefa ze znanej uczelni w Legnicy, a może foto tego klocka (prezentu) malowniczo wpisane w okoliczne secesyjne domy?. A najlepiej sweet focia tej całej zorganizowanej grupy Ratuszowej która stale i w porozumieniu itp, itd...to miasto doprowadza do ruiny...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.