Porażka KPR-u z liderem Superligi

W ostatnim w tym roku meczu ekstraklasowym piłki ręcznej kobiet (11. kolejka), zespół jeleniogórzanek przegrał w Szczecinie z Pogonią Baltica 25:32. To piąte z rzędu zwycięstwo drużyny trenera Adama Struzika. Szczypiornistki z Pomorza Zachodniego w doskonałym stylu zakończyły pierwszą część sezonu zasadniczego PGNiG Superligi awansując na pozycję liderek.

Przed niedzielnymi (20.XI.), potyczkami Olimpii Nowy Szącz z Vistalem Gdynia i Piotrcovii z AZS-em Koszalin ekipa KPR-u nadal zajmuje dziewiąte miejsce – 5 pkt. (2 wygrane, remis i 8 porażek), bramki 249:339. Mecze drugiej rundy zaplanowano dopiero 7 stycznia 2017 roku.

W sobotniej konfrontacji piłkarki z Jeleniej Góry przez wiele minut dzielnie stawiały równorzędny opór faworyzowanym wicemistrzyniom Polski. W 11. minucie remisowały 5:5, na przerwę schodziły przy wyniku 16:15. Po zmianie stron boisk Joanna Załoga (razem 6 bramek), doprowadziła do remisu 17:17, jednak skuteczna i konsekwentna gra Pogoni dała efekty w postaci kolejnych goli. W 55. minucie gospodynie prowadziły 30:23. Ostatecznie zasłużony dla liderek wynik 32:25 ustaliła skrzydłowa Patrycja Noga (5 trafień). Najwięcej, po 7 bramek zdobyły Monika Koprowska i Kamila Szczecina. Między słupkami świetnie spisywała się Martyna Wierzbicka, która obroniła wiele rzutów w sytuacji sam na sam. Trzy zawodniczki z Pogoni (Adrianna Płaczek, Patrycja Królikowska, Kamila Szczecina), trener kadry narodowej Leszek Krowicki powołał na miedzynarodowey turnuiej w Hiszpanii (23-27 listopada). W rezerwie pozostają Aleksandra Zimna i Daria Zawidowska.

W szczecińskim meczu ambitnym jeleniogórzankom zdarzało się popełniać proste, często niewytłumaczalne błędy, po których piłkarki Pogoni „odjeżdżały” na kilka bramek. Ponadto doświadczona Joanna Załoga nie wykorzystała trzech rzutów karnych, Tatiana Bilenia (razem 6 goli), dwóch. Dla KPR-u bramki strzeliły Aleksandra Tomczyk 6, Sylwia Jasińska 3, Natalia Janas i Oktawia Bielecka po 2. Warto dodać, że trener A. Struzik dysponował bardzo szerokim składem i dobrze nim rotował.