Przebojowe Gale Sylwestrowe

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

Na muzyczne pożegnanie kończącego się właśnie roku Filharmonia Dolnośląska przygotowała aż dwie Gale Sylwestrowe. Oba szampańskie wieczory w jeleniogórskiej sali koncertowej zdominują rozrywkowe brzmienia. Program każdego z nich jest jednak zupełnie inny i każda z tegorocznych gal sylwestrowych będzie mieć zupełnie inny charakter.

W niedzielę, 29 grudnia godz. 18.00, wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiejwystąpi uwielbiany przez jeleniogórską publiczność znakomity wrocławski zespół Spirituals Singers Band w składzie:Alicja Wiłkowska, Marta Rachzak-Idczak, Aleksandra Sozańska-Kut, Marek Dygdała, Artur Stężała, Włodzimierz Szomański. Założyciel i szef słynnej formacji, Włodzimierz Szomański, osobiście poprowadzi ten specjalny wieczór muzyczny, który składać się będzie z dwóch części. W pierwszej zabrzmią wielkie przeboje legendarnej grupy The Beatlesśpiewane a capella.Drugą część wieczoru wypełni natomiast Gala Gospel'sz udziałem Spiritualsów oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiejgrającej pod batutą Małgorzaty Sapiechy – Muzioł. Koncert zapowiada się znakomicie.

 

Druga Gala Sylwestrowa w jeleniogórskiej filharmonii zabrzmi już następnego dnia, czyli w poniedziałek, 30 grudnia, o godz. 19.00. Ten koncert będzie już muzycznym wprowadzeniem w czas powitania Nowego Roku i karnawału. Jeleniogórscy filharmonicy pod batutą Dariusza Mikulskiegograć będą „klasyczne hity”. Również ten wieczór będzie miał dwie odsłony. W pierwszej części koncert zabrzmi słynny Mazur z opery Straszny DwórS. Moniuszki, fragmenty Jeziora łabędziegoP. Czajkowskiego, Uwertura do Czarodziejskiego fletuWolfganga Amadeusza Mozartaoraz Koncert fortepianowy F-dur KV 459 nr 19 W.A. Mozartaw wykonaniu naszej orkiestry oraz znakomitej greckiej pianistki Marii Youvroumi. W drugiej części koncertu muzycy zabiorą słuchaczy do świata muzycznego Wiednia i karnawałowych szaleństw. W programie Tańce węgierskieJohannesa Brahmsa, Taniec słowiańskiAntonina Dvoraka, oraz zestaw klasycznych przebojów Johanna Straussa– Uwertura z operetki Zemsta Nietoperza, Walc Róże południa, Polka Tritsch-Tratsch. To będzie prawdziwie szampański wieczór z koncertowym toastem na powitanie Nowego Roku.

 

Uwaga! Dla czytelników „Nowin Jeleniogórskich” mamy po trzy dwuosobowe zaproszenia na każdą z dwóch tegorocznych Gal Sylwestrowych w jeleniogórskiej Filharmonii. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w poniedziałek, 23 grudnia, po godz. 12.00. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „NJ” z niniejszą zapowiedzią muzycznych wydarzeń w Filharmonii Dolnośląskiej. Zapraszamy!

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.