Przedmiot Fotografia

Wojciech Zawadzki „Skała”

W najbliższy piątek 28 lutego o godzinie 17.00, swoja najnowszą wystawę w jeleniogórskim BWA, otworzy Wojciech Zawadzki. Jeden z najbardziej konsekwentnie działających współczesnych polskich fotografów, od 30 lat związany ze środowiskiem jeleniogórskim.
 

-Pytany o to co zaprezentuje tym razem w gościnnej Galerii BWA, wyjaśnia - Zaczęło się coś w 1972 roku i po latach potknąłem się o coś, stało się w tym roku fotografią. Te wcześniejsze fotografie, prezentowane na wystawie Przedmiot, to czas kiedy chciałem robić obrazy fotograficzne. Te ostatnie powstały po sześciu latach obserwacji, podczas wyjazdów nad jezioro. Fotografowałem życie i umieranie. Oba zestawy dzieli 40 lat. Lecz nie jest to żadna retrospektywa, czy podsumowanie - podkreśla autor.

Świadomy możliwości różnorodnej interpretacji Wojciech Zawadzki podkreśla, że tytułowym Przedmiotem, jest tutaj Fotografia.

Wojciech Zawadzki (ur. 1950 r.) uprawia fotografię od lat 70.Wywarł duży wpływ na ukonstytuowanie się nurtu „fotografii elementarnej” (lata 70.) oraz „fotografii czystej” (lata 80.). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Kurator Galerii „Korytarz” Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Wykładowca fotografii w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie , Zielonej Górze, kierownik i wykładowca w Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze, obecnie dwuletniego studium pod nazwą „Jeleniogórska Szkoła Fotografii”, wykładowca w Studium Fotografii „Kwadrat” we Wrocławiu. Wykładał również za granicą, m.in. w Danii. Zawadzki wystawiał w kraju i za granicą. W latach 1998 -€“ 2008 zrealizował dwie duże autorskie wystawy, „Moja Ameryka” i „Olszewskiego 11”, które prezentowane były w najważniejszych galeriach w Polsce.
Jego fotografie znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Hunfeld (Niemcy), Śląskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej.
 

Wojciech Zawadzki, Przedmiot 1972 - 2014. BWA Jelenia Góra, wernisaż 28.02.2014, godzina 17.00. Wystawa czynna do 5 .04.2014

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.