Rajd po skałach

Rajd po skałach

W Szklarskiej Porębie rozegrano siódmą i ósmą eliminację mistrzostw Polski w trialu (terenowe rajdy obserwowane) oraz dwie eliminacje Pucharu PZM. Zawody odbyły się w ramach 60. międzynarodowego Rajdu Sudeckiego. To jedyna w kraju wielka impreza motocyklowa organizowana nieprzerwanie od 1949 roku.

W mieście pod Szrenicą rajdowcy gościli już po raz 39. Na trasie długości 36 kilometrów w okolicach byłej huty „Julia” wyznaczono dziesięć odcinków jazdy obserwowanej. Za podpórki i inne regulaminowe błędy były punkty karne. Motocykliści pokazali efektowną jazdę po wielkich głazach i kamieniach, po górskim potoku i leśnych duktach. Wśród 55 startujących rywalizowały cztery panie z klubów w Nowym Targu i w Krakowie oraz 13-letni Oskar Kaczmarczyk i 11-letni Karol Płonka oraz Niemcy i Czesi. Punktację generalną mistrzostw Polski wygrał ubiegłoroczny wicemistrz, Przemysław Kaczmarczyk (AMK Nowy Targ).

Dwudniowe zawody, które obejrzały setki mieszkańców Szklarskiej Poręby i turystów, wzorowo (ocena działaczy PZMot.) zorganizowało wrocławskie TMSM Sparta.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.