Recital fortepianowy Anny Lipiak

Anna Lipiak

Już dziś, w sobotę 27 grudnia, o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu wystąpi z recitalem fortepianowym obiecująca polska pianistka, Anna Lipiak. Ania jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu i byłą uczennicą Cezarego Kłosa, co dla lokalnego środowiska ma szczególne znaczenie.   

Młoda artystka jest laureatką wielu konkursów muzycznych m.in.:
•    VII Concorso Nazionale di Esecuzione Musicale “Città di Piove di Sacco” (Piove di Sacco – Padwa, Włochy, 2014, I nagroda),
•    XXIV Concorso Internazionale „Camillo Togni” Gussago (Brescia, Włochy, 2013, I Nagroda),
•    Międzynarodowego Konkursu „II Wiosenne Spotkania przy Fortepianie” (Kraków, 2013,I Nagroda),
•    XVIe Grand Prix International et Rencontres Jeunes Talents (Montrond les Bains, Francja, 2013, IV Nagroda),
•    IX Międzynarodowego Konkursu Interpretacyjnego (Ružomberok, Słowacja, 2012, I Nagroda),
•    IX i X Międzynarodowego Polsko-Niemieckiego Konkursu Pianistycznego (Zgorzelec/Goerlitz, 2010, 2011, dwukrotnie III Nagroda).
•    Finalistka 45. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2013r.).

W grudniu 2013 r. zadebiutowała jako solistka, wykonując II Koncert fortepianowy f-moll F. Chopina wspólnie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Marka Mosia w Sali koncertowej Uniwersytetu im. F. Chopina w Warszawie. A. Lipiak otrzymała też stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne (2012, 2013), Stypendium Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2012, 2013), Wyróżnienie Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego (2012r.), oraz Stypendium Powiatowego Stowarzyszenia Wspierania Uzdolnionej Młodzieży przyznawanym przez Starostwo miasta Zgorzelec (2006 r.).  

W programie recitalu znalazły się 2 nostalgiczne Nokturny op. 55 nr 1 f-moll i nr 2 Es-dur, pełen radości Walc F-dur op 34 nr 3, wirtuozowskie Etiudy op. 10 nr 4 i 5, żartobliwe, ale i przejmujące zarazem Scherzo E-dur op. 54, 4 Mazurki op. 24 pełne ludowości, tęsknoty, Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 i majestatyczną Sonatę h-moll op. 58. Wstęp wolny!

Komentarze (3)

I'm not wohtry to be in the same forum. ROTFL

No proszę - wszyscy bdiaolą że mało ludzi u nas głosuje a Pani twierdzi że jest ok. Taki lekki zgrzyt.Z tym komunizmem to kompletnie nie zrozumiałem o co Pani chodzi. CO do śmietnika - wie Pani co to jest przykład? Śmietnik już działa bo dzwoniłem 50 razy do spf3łdzielni. Słowa dziękuje nie usłyszałem od nikogo.Pozdrawiam

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.