Po długim weekendzie czerwcowym turyści nie stracili zainteresowania wyjazdami. Wręcz przeciwnie! Ich apetyt na wypoczynek w Polsce stale rośnie, o czym świadczy kolejny rekord, zawiadamia portal Nocowanie.pl

Duże zainteresowanie wyjazdami w maju oraz rekordowy popyt na noclegi podczas długiego weekendu czerwcowego stanowiły tylko wstęp do tego, co dzieje się w tej chwili. Polacy dosłownie rzucili się na rezerwacje, o czym świadczy miniony weekend. Portal Nocowanie.pl odnotował kolejny rekord pod względem liczby zapytań o wolne noclegi, jakie turyści wysyłali do właścicieli obiektów!

Łagodzenie obostrzeń

Nastroje w branży poprawiło też zwiększenie limitu gości w hotelach oraz pensjonatach. Od 26 czerwca będzie on wynosił 75%, co dla turystów na pewno stanowi dodatkowy bodziec do rezerwowania noclegów na wakacje.

– Obserwujemy kolosalne zainteresowanie turystów. Notujemy historyczne rekordy pod względem wysyłanej przez nich dziennej liczby zapytań o wolne noclegi – mówi Tomasz Machała, prezes portalu. – W tej chwili jest ona wyższa niż rok temu w szczycie sezonu. Jest to wyraźny sygnał, że Polska stanowi atrakcyjne miejsce wypoczynku – dodaje Tomasz Machała.

Które terminy są najchętniej rezerwowane?

W tej chwili dokładnie widać, jakie terminy na wakacje turyści rezerwują najchętniej. W ostatni weekend najwięcej zapytań odnosiło się do pobytów w ostatnim tygodniu lipca oraz pierwszym tygodniu sierpnia, kiedy wypada półmetek wakacji. Wiele wysyłanych wiadomości dotyczyło też wcześniejszych terminów na lipiec.

Obserwujemy także, że sierpień nie jest już tak atrakcyjny dla wczasowiczów. Rodziny zaczynają myśleć o powrocie dzieci do szkół, stąd tendencja do omijania przez nie sierpniowych dat, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca. Warto mieć to na względzie, szukając odpowiedniego terminu na urlop. Koniec sierpnia oraz początek września mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, gdy chce się

uniknąć tłumów.

Gdzie latem będą wypoczywać Polacy?

Podczas minionego weekendu najwięcej zapytań o noclegi na wakacje trafiło do Władysławowa – 4,6% wszystkich wysłanych w tym czasie. Kolejne na liście było Zakopane (3,9%), Łeba (3,5%), Sarbinowo (2,9%) oraz Mielno (2,4%). Warto zauważyć, że w topowej dziesiątce najpopularniejszych wakacyjnych kierunków poza Zakopanem mamy same nadmorskie destynacje.

Szukając noclegów, trzeba mieć na względzie, że przestrzeń na plaży nad Morzem Bałtyckim trzeba będzie dzielić z wieloma innymi osobami, które miały podobny pomysł na urlop.

Turyści, którzy wakacje chcą spędzić z daleka od tłumu, mogą wybrać na przykład południe kraju. W Karkonoszach i Górach Izerskich notuje się bardzo duże zainteresowanie miejscami noclegowymi. W górach, jak wiadomo, sezon wakacyjny jest o wiele dłuższy niż nad morzem, a w sytuacji, kiedy nie ma oczekiwanych upałów, turyści szybko zmieniają kierunek swoich wakacyjnych wędrówek.

Na zdęciu: plaża w Dziwnówku Fot. polska.org

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.