Rekordowy półmaraton z atrakcjami

Biegacze z regionu jeleniogórskiego na czołowych miejscach ukończyli 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Ze Stadionu Olimpijskiego wystartowały 9592 osoby z całej Polski i ponad dwudziestu krajów. To rekordowa liczba. Linię mety minęło 9356 kobiet i mężczyzn.

Trasę długości 21 km najszybciej, 1:03,04 godz., pokonał Kenijczyk Dominic Musymi Maitu. Dziesiąty przybiegł Andrzej Witek ze Szklarskiej Poręby (1:11,37 godz.). Dwunasty był Łukasz Kondratowicz z Kamiennej Góry (1:12,02 godz.). Najlepsza z pa Białorusinka Maryna Damantsevich uzyskała wynik 1:13,13 godz. Na piątym miejscu wrocławski Półmaraton ukończyła Anna Ficner ze Złotoryi (1:22,20 godz.). W wiosennych biegach ulicznych w regionie m. in. we wleńskim memoriale, utytułowana Ania (nr 37), zawsze plasowała się na kobiecym podium. Jelenasta w nocnym bieganiu była Elżbieta Kowalewska ze Zgorzelca (1:27,05 godz.).

Jak co roku organizatorzy wprowadzili kolejne zmiany. Na starcie i wzdłuż trasy biegaczom umilała rywalizację muzyka klasyczna grana na żywo przez kilkuosobowe zespoły. Był też multimedialny pokaz.