Rekordy i medale lekkoatletów MKL „12”

Tamara Kuncewicz (z prawej) w biegu na 300 metrów

- W zakończonym, udanym sezonie halowym, w mistrzostwach Polski i w dolnośląskim czempionacie sportowcy MKL „12” Jelenia Góra poprawili rekordy życiowe w różnych konkurencjach, co daje nadzieję dalszego rozwoju sportowego i zdobycia następnych medali w lekkoatletycznym sezonie letnim 2019 – mówi trener medalistów i zawodników z czołówki Marek Przeorski.

W przeprowadzonych w wałbrzyskiej hali mistrzostwach Dolnego Śląska młodzików złotym medalistą w biegu na 300 metrów został Piotr Szumowski, który zdeklasował rywali. Na tym samym dystansie piąta była Tamara Kuncewicz. W biegu sprinterskim na 60 metrów zawodniczka MKL ”12” w kategorii młodziczek wynikiem 8,51 sekundy ustanowiła rekord klubowy i rekord życiowy. Brązowy medal w pchnięciu kulą zdobył wychowanek trenera Andrzeja Szymańskiego – Jakub Malko.

W halowych mistrzostwach Dolnego Śląska juniorów w lekkiej atletyce w czeskim Jabloncu nad Nysą blisko podium znaleźli się Nina Żabierek (bieg na 3000 metrów), Mariusz Sokołowski (bieg na 400 metrów), Mateusz Wocis – Krycki (trójskok) i Mateusz Barszczewski (bieg na 60 metrów ppł.). Mistrzynią skoku wzwyż wynikiem 163 centymetrów została Julia Turkiewicz. Jeleniogórska lekkoatletka bardzo dobrze zaprezentowała się w Toruniu, w halowych mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Zajęła czwarte miejsce. Nowym „życiówką” 165 centymetrrów Julia wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie z 2018 roku. Czas 27,70 sekundy w biegu na 200 metrów nie dał miejsca w finale Ninie Żabierek.