Remis w hicie klasy B

Mecz, który mógł już dziś przesądzić o awansie do A-Klasy zdecydowanie zawiódł oczekiwania licznie zebranej publiczności. Na boisku we Wleniu miejscowa Pogoń jedynie zremisowała 1:1 z Lechią Piechowice.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze od których czuć było, że wychodzą po zwycięstwo. Już w 5. minucie przed szansą stanął Markiewicz jednak dośrodkowanie z prawej strony było zbyt wysokie, aby zawodnik z Wlenia zdołał oddać strzał. Chwilę później ten sam zawodnik znalazł się w bliźniaczo podobnej sytuacji, jednak świetną interwencją na linii bramkowej popisał się Śmiech. Ataki gospodarzy przyniosły zamierzone skutki już w 12. minucie. Podanie Macura szczęśliwie doszło do Świętochowskiego, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Lechii. Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, ponieważ już 7 minut później świetnym dośrodkowaniem popisał się Tkacz. Najlepiej w polu karnym zachował się Stefanowicz, który z bliskiej odległości ulokował piłkę w siatce. Po raz ostatni gorąco w pierwszej połowie zrobiło się w 24. minucie. Myszka wyszedł sam na sam ze Zdanowiczem, jednak bramkarz gospodarzy szczęśliwie interweniował. Na nieszczęście dla Lechii, dobitka również okazała się zbyt słaba dzięki czemu obrońca Pogoni zdołał ją zablokować.

Drugą połowę lepiej zaczęli przyjezdni. Już w 50. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Śmigasiewicz, jednak nie wykorzystał on nieporozumienia defensywy Pogoni. W drugiej połowie spotkania powiało nudą. Kibice nie widzieli już tylu składnych akcji co w pierwszych 45 minutach, natomiast strat i błędów było multum. W 73. minucie Świętochowski po raz kolejny w sytuacji sam na sam pokonał Śmiecha, jednak sędzia gola nie uznał, bo był spalony. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem co pozwala wszystkim kibicom B-klasy wyczekiwać kolejnych spotkań, które wyłonią mistrza sezonu 2011/2012.

Pogoń Wleń – Lechia Piechowice 1:1 (1:1)

Bramki: Świętochowski – Stefanowicz

POGOŃ: Zdanowicz – Małek, Rykaczewski, Kunik, Kodzis, Pająk, Tomczak, Markiewicz, Biały, Świętochowski, Macur

Rezerwowi: Bielat, Marczyszyn, Ostrowski

LECHIA: Śmiech – Myszka, Woronowicz, Kowalski, Myjak, Woś, Tarczyński, Kandyba, Tkacz, Śmigasiewicz, Stefanowicz

Rezerwowi: Krajewski, Kowalski-Ciepiela, Mackiewicz, Wąsiewski