Remis w meczu na szczycie klasy B

Liderująca po jesieni Lechia Piechowice tylko zremisowała z KS Maciejową 1:1. Lechici mieli sporą przewagę, ale nie potrafili jej potwierdzić golami.

Mecz rozpoczął się idealnie dla Maciejowej. W 5. minucie z rzutu wolnego z 18 metrów strzelał Daniel Loba. Tomasz Niemiec zdołał obronić ten strzał, ale wobec dobitki Mirosława Winiarskiego był bezradny.

Później Lechia osiągnęła sporą przewagę, gra toczyła się gównie na połowie Maciejowej. Tyle, że podopieczni Marcina Ramskiego nie potrafili sfinalizować tej przewagi. Udało się wreszcie w 26 minucie, w dość kuriozalny sposób. Niegroźne dośrodkowanie z lewej strony Sebastian Białożył przeciął tak pechowo, że umieścił piłkę w bramce swojej drużyny. Zawodnik nie zrozumiał się ze swoim bramkarzem, który wychodził do piłki i krzyknął "moja".

Wydawało się, że kolejne gole dla Lechii będą kwestią czasu. Nic jednak z tego. W drugiej połowie gospodarze nadal atakowali, ale nie potrafili zdobyć zwycięskiej bramki. Bliscy byli Śmigasiewicz, Myszka i Kandyba. Strzał tego ostatniego w końcówce spotkania w dobrym stylu wybronił Krystian Sikora.

Z remisu skorzystały Pogoń Wleń i Juvenia Rybnica, które wyprzedziły w tabeli Lechię i Maciejową. Wygląda na to, że walka o awans w tej grupie będzie bardzo zacięta.

Komplet wyników 14. kolejki II grupy można znaleźć TUTAJ.

KS Lechia Piechowice – KS Maciejowa 1:1 (1:1)

bramki: samobójcza 26' – Winiarski 5'

wyjściowe składy drużyn:

Lechia: Niemiec – R. Kowalski, Woś, Woronowicz, Tkacz, Kandyba, Stefanowicz, Myjak, Głowik, Śmigasiewicz, Myszka.

Maciejowa: Sikora – A. Wrotecki, S. Wrotecki, Wieczorkiewicz, Wachel, Loba, Winiarski, Białożył, Wiklik, Gawlikowski, Gdeczyk.