Robią pompki, by pomóc choremu Wojtusiowi

Robią pompki, by pomóc choremu Wojtusiowi

Strażacy, policjanci, urzędnicy, ratownicy GOPR i mnóstwo innych osób z naszego regionu włączyło się do akcji pomocy dla małego Wojtusia „Pompujemy dla Wojtusia" - akcja #gaszynchallenge polega na zbiórce pieniędzy, by wspomóc leczenie chłopca. Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. 

Do akcji w naszym regionie włączyli się między innymi strażacy z OSP Wiejska, OSP Lubomierz, OSP Lwówek Śląski, OSP Pilchowice, OSP Wleń, OSP Ubocze, czy OSP Rębiszów, ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR, OSP Czernica, OSP Wleń, urzędnicy starostwa lwóweckiego, jeleniogórscy policjanci. Pompujących przybywa. Przybywa także pieniędzy. Udało się już zebrać 9 mln złotych, które pomogą w leczeniu Wojtusia.

Nagrywają i wpłacają

Akcja trwa jednak nadal. Można robić nie tylko pompki, ale też przysiady. Często panowie utrudniają sobie zadanie i robią pompki z plecakami i w pełnym mundurowaniu. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum trzy osoby. Wyzwanie należy nagrać i opublikować w sieci. Pieniądze wpłacane są na siepomaga.pl. Link do zbiórki znajduje się tutaj: https://www.siepomaga.pl/gaszynch.

Chory Wojtuś

18- miesięczny Wojtuś z Galewic cierpi na SMA. Choroba nie pozwala mu się normalnie rozwijać, a bez leczenia doprowadzi do jego śmierci. Ratunkiem dla chłopca może być nowatorska terapia genowa, która kosztuje 2 miliony dolarów. Rodziców chłopca nie stać na tak astronomiczny wydatek. Jeszcze przed nastaniem pandemii rozpoczęła się zbiórka pieniędzy. Na początku nie szła ona zbyt szybko, a czas jest w tym przypadku niezwykle ważny, bo im szybciej poda się lek, tym większa szansa na samodzielne funkcjonowanie Wojtka.

Zbiórka środków przyspieszyła dzięki druhowi z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Marcin Topór wpłacił pieniądze na rzecz Wojtusia, a potem wyszedł przed dom, zrobił 10 pompek. Wszystko nagrał i umieścił w mediach społecznościowych. Nominował do podobnego działania kolejne osoby, które także wpłaciły pieniądze, zrobiły pompki, nagrały film i nominowały kolejne osoby. Codziennie dołączają do akcji kolejni druhowie z OSP oraz inni mundurowi i osoby cywilne. Akcja tak przyspieszyła, że udało się zebrać już 9 milionów złotych. „Kochani, to, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe, dzisiaj na naszych oczach stało się faktem! Po 123 dniach zbiórki udało się zebrać całą potrzebną kwotę na zakup najdroższego leku świata dla Wojtusia! Jesteście wspaniali! Z uwagi na trwające licytacje i challenge, zbiórka będzie jeszcze aktywna do końca czerwca. Nadwyżka z zebranych środków zostanie przeznaczona na rehabilitację i dalszą walkę o zdrowie Wojtusia” - napisał na siepomaga ojciec chłopczyka.

gopr karkonosze.png
OSP MIRSK.png
osp wiejska.png
starostwo lwówek.png

Komentarze (8)

Inni robią "pompki" na respiratorach,przyłbicach ,"teraz podaję nr. konta".

Każdy z nich niech wpłaci po 100zł i będzie ok

nominuję redaktora co to napisał, jego żonę i teściową; jednocześnie podbijam stawkę do 1000 PLN

Jak robienie pompek zasili konto? Czegoś nie łapię.

KGHM ma problem z bezużytecznymi maseczkami.
Rząd nie chce za nie zapłacić.

Miedziowy gigant na polecenie premiera sprowadził z Chin maseczki ochronne. Kancelaria premiera miała pokryć koszty. Jak się okazało, przywieziony sprzęt nie spełniał żadnych norm. Jak podaje "Wyborcza" rząd nie chce za nie zapłacić. Już w maju jednak minister Łukasz Szumowski zapowiadał, że sprawę ma najpierw zbadać prokuratura, bo chodzi o publiczne pieniądze.

Oto obraz narodowo socjalistycznego PiS.bolszewickiego gnoju pod wezwaniem małego kulawego hitlera pilnowanego przez 18 milicjantów w bunkrze kaczy szaniec na Żoliborzu.

PRECZ Z KACZOREM DYKTATOREM.

Przeszukania, kajdanki, zatrzymania aktywistów za plakaty z Szumowskim ale dokumentacja na 200 mln jest tak samo dokumentacją widmo jak respiratory. Tylko wyprowadzona gotówka była realna

Anżej du.pa bredzi

Nie pozwolę ruszyć programów, które mają służyć polskiej rodzinie.

- której rodzinie: Szumowskich czy Morawieckich?

J.o.b ich PiS.obolszewicka mać!

Narodowy socjalista PiS.bolszewik Żalek podąża drogą tego pana :

Był w historii taki jeden pan z wąsem, nazywał się Adolf Hitler,
ze swoim przystawkami, też odczłowieczyli innych ludzi, uznając ich za podludzi, do tego stopnia, ze mordowali ich w komorach gazowych...

Żalek idzie tą samą drogą!

Tą drogą poszedł narodowy socjalista PiS.bolszewik Brudziński i długo.PiS Anżej.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.