Rośnie wieża widokowa w Czerniawie Zdroju

Fot. Nadleśnictwo Świeradów-Zdrój

Nadleśnictwo Świeradów rozpoczęło budowę wieży widokowej na Czerniawskiej Kopie. Wkrótce można będzie podziwiać las i piękne widoki z ponad 15 metrów.

Wieża będzie miała 15 m wysokości i dwa zadaszone tarasy widokowe. Na jej szczycie znajdzie się jeszcze siedmiometrowy odgromnik. Konstrukcja będzie całkowicie drewniana. Wykonana z drewna modrzewiowego. Wartość inwestycji to 500 tys. zł. Nadleśnictwo Świeradów pozyskało dofinansowanie 85 proc. wartości inwestycji z funduszu unijnego Polska-Saksonia.

Planuje się, że w listopadzie obiekt będzie oddany do użytku.

- Wieżę na Czerniawskiej Kopie skomunikujemy z zielonym szlakiem turystycznym i kompleksem ścieżek rowerowych - singletrack - zapowiada burmistrz Świeradowa- Zdroju Roland Marciniak. 

Docelowo w Świeradowie Zdroju do dyspozycji turystów i mieszkańców ma być pięć wież widokowych.

Udostępniona w ograniczonym zakresie jest wieża Domu Zdrojowego.

Druga - to właśnie ta budowana.

Trzecia - to gminny projekt wieży na Młynicy, która ma już pozwolenie na budowę.

Czwarta - to Sky Walk (spacer w chmurach) powstanie na zboczu góry Świeradowiec, a piąta - Mon Plaisir w Pobiednej która ma prawie dwustuletnią historię.

- Sądzę, że systematycznie co roku będziemy oddawać do użytku kolejne wieże. Te punkty widokowe mają duże wzięcie wśród turystów. Bardzo są często celem wokół miejskich wycieczek czy spacerów. Takie wieże generalnie mają grono wielbicieli. Myślę , że podobnie będzie z wieżą na Czerniawskiej Kopie, która przyciągnie więcej gości jednodniowych do naszego miasta - mówi Roland Marciniak.

Komentarze (3)

W Czerniawie budują drewnianą wieżę widokową a w Jeleniej Górze pan prezydent ma murowaną, w Cieplicach na Sołtysiej i nie wie co z tym fantem zrobić, więc ją dalej rujnuje by popadała w ruinie, tak dba o interesy turystyczne miasta. Ludzie, mieszkańcy tego miasta się produkują i zbierają podpisy. Pytanie po co?, jak on ma to wszystko w czterech literach na was i ten projekt myślę że później wyrzuci do kosza. Może się mylę ale jak chodzę po okolicy naszego miasta to widzę że o turystykę na mieście się nie dba wcale. Jelenia Góra jest pięknie położona lecz po za terenem miejskim kompletnie zrujnowana, widocznie turysta w tym mieście jest nie potrzebny, a budżetu miasta nie trzeba podnosić bo jest wystarczający by oni mogli żyć bogato a my im płacić krocie. Amen.

W Maciejowej też jest super wieża!!!

Obecny, wybrany przez nas prezydent, już za długo jest bez normalnej pracy i obawiam się, że marazm ma już wpisany w geny.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.