Rusza rekrutacja do szkół średnich

Rusza rekrutacja do szkół średnich

Blisko tysiąc miejsc czeka na absolwentów szkół podstawowych w jeleniogórskich szkołach średnich. Dzisiaj (poniedziałek, 15 czerwca) rozpoczyna się rekrutacja.

W dziewięciu szkołach planowane jest otwarcie łącznie 36 oddziałów.

Wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami można składać do 10 lipca (do godz. 15.00).

Szczegółowe zasady rekrutacji opisane są na  portalu jeleniogórskiego urzędu miejskiego w zakładce „Nabór do szkół”. Tam także znaduje sie szczegółowy harmonogram całego przebiegu rekrutacji oraz instruktaż dla uczniów.  Rekrutacja odbywa się on-line.

Komentarze (5)

Wybieram się do liceum, nie wiem które wybrać - które polecacie? Z czystym sumieniem. Zależy mi na dobrym kształceniu. Które kształci najlepiej?

Generalnie w Żeromie jest wyższy poziom, więc jeśli chcesz się czegoś nauczyć (bo celujesz wyżej niż tylko zdana matura), lepiej wybrać "szkołę na wzgórzu". Największym problemem tam są dzieciaki miejscowych "elyt", które sporo niefajnych zachowań przejęły po rodzicach. Na szczęście nikt nie każe się z nimi zadawać ;)

Licz siły na zamiary. Chcesz zostać lekarzem , prawnikiem , czy inżynierem szukaj z rozszerzonymi przedmiotami w tych dziedzinach. Jak masz średnie oceny nie utrudniaj sobie życia. Zaoszczędzisz na korkach a może dobry zawód wystarczy ?

Michał Szczerba i Dariusz Joński z Platformy Obywatelskiej poinformowali o wynikach kontroli poselskiej w Agencji Rezerw Materiałowych i Ministerstwie Zdrowia. Według dokumentów w magazynach nie ma 1150 z 1200 zamówionych przez resort zdrowia respiratorów. Dodatkowo umowa podpisana przez resort zdrowia opiewa na kwotę aż 250 mln złotych - wyższą, niż wcześniej podawano w mediach.

Skoro z CBA wynoszą miliony reklamówkami (!), to łatwo można sobie wyobrazić jakie wałki odchodzą w ministerstwach. Mówimy o miliardowych przelewach

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.